Blinken: Podpora USA se nezastaví až do obnovení suverenity Ukrajiny

Podpora Ukrajiny ze strany Spojených států a tlak na Rusko nepřestane, dokud se nezastaví válka na Ukrajině. Oznámil to americký ministr zahraničí Anthony Blinken, když se setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v hlavním městě Kyjevě.

Antony Blinken/Zdroj: youtube.com

„Více než 6 měsíců, jak Rusko začalo svou agresi proti mírné Ukrajině. Nyní přichází velice efektivní protiútok, díky kterému ukrajinská armáda osvobodila již několik velkých měst.“

„A to především díky neuvěřitelné statečnosti a vytrvalosti všech Ukrajinců. Jsme velmi rádi, že můžeme podporovat vaše úsilí a budeme v tom nadále pokračovat,“ řekl.

Antony Blinken a Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Blinken také řekl, že USA přidělí další podporu Ukrajině – a poskytne ještě 675 milionů dolarů na vojenské vybavení a dělostřelecké rakety. Podle ministra zahraničí jde o dvacátý balík pomoci ze zásob USA a celková podpora už dosáhla 13,5 miliardy dolarů.

Antony Blinken/Zdroj: youtube.com

Prozradil také, že ministerstvo zahraničí informuje Kongres USA o záměru přidělit další 1 miliardy dolarů externího vojenského financování, které bude určene pro dlouhodobou podporu Ukrajinských zbrojných sil.

Antony Blinken a Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: UKRAJINSKÝ “CHODNÍK STATEČNÝCH“: ZELENSKYJ UKÁZAL NOVOU DESKU VE ZNAMENÍ PODĚKOVÁNÍ. NEZAPOMNĚL I NA ČESKÉHO POLITIKA

PŘIPOMÍNÁME: ALŽBĚTA II NAVŠTÍVILA ČESKO JEN JEDNOU: JAK NA NÍ VZPOMÍNALI ČESKÉ HVĚZDY

Share