„To jsem nemohla dovolit a rozhodla jsem se o ně postarat sama“: Jak 17letá dívka vychovala pět bratrů a sester

Po smrti maminky a potom táty se 17letá Samantha postarala o své pět bratrů a sestry.

V roce 2013 došlo ve velké přátelské rodině Rodrigueze ke smutné události – matka opustila svět kvůli rakovinu.

Ze všech dětí si na ni vzpomněla pouze nejstarší Samantha a hrozně se obávala ztráty své nejbližší osoby. O sedm let později byla bolest ze ztráty u dívky ještě větší.

.

Tři roky po odchodu mé matky otec onemocněl a byl mu diagnostikován lymfom. Samantha přestala chodit do školy, starala se o svého otce. Po chvíli zemřel a děti zůstaly sirotky.

Pět maloletých dětí mělo být přijato do útulku, ale 17letá Samantha to nemohla dovolit. A dívka se rozhodla o ně postarat sama.

Je pravda, že babička byla stále naživu, bylo jí asi 80 let, ale kvůli svému pokročilému věku se nemohla starat o tolik dětí.

.

Samantha se zcela starala o vzdělání bratrů a sester. Vařila jídlo, vozila děti do školy a do sekcí, ošetřovala je, pomáhala s domácími úkoly a dělala všechno jako její matka.

Rodina žila z výhod plynoucích ze ztráty živitelů rodiny. Samantha pracovala jako servírka, ale peníze, které obdržela, stačily na živobytí.

Po chvíli byla dívka schopna vystudovat školu a dokonce chodila na vysokou školu pro distanční vzdělávání, aby ukázala příklad mladším dětem, jak důležité je získat dobré vzdělání.

Ačkoli žádný ze Samanthových známých nikdy nechodil na vysokou školu.

.

Výsledkem bylo, že dívka dokázala nahradit bratry a sestry obou rodičů natolik, že děti nazvaly jí „maminka-táta“.

Dívka věří, že v životě je nejdůležitější rodina, nikoli materiální bohatství. Bez lásky a podpory blízkých nemůže být štěstí.

Share