Celebrity otevřeně o důchodech: Žilková se rozplakala a Obermaierová se dokonce musela odstěhovat z Prahy

Nejen obyčejní lidé se stěžují na výši důchodů. Ani mnoho celebrit nejsou se svou penzí spokojení a někteří z nich o tom promluvili. Píše o tom web vipshow.cz.

Výše důchodu zklamala herečku Veroniku Žilkovou. Od státu totiž dostává prý jen 7 000 korun a penze jí byla vypočítaná z platů ,které dostávala v divadle. Ty ale nejsou vůbec vysoké.

Veronika Žilková/Zdroj: youtube.com

Umělkyně prozradila, že se se dokonce rozplakala, když se dozvěděla, jak vysoký důchod bude mít. Žilková dodala, že jí nebyly započítané příjmy z filmů a natočených pořadů, jelikož tehdy neplatila povinnost platit sociální pojištění.

Jiří Lábus si během kariéry našetřil dostatečně a nyní se mu tyto peníze hodí. Bez těchto peněz by si prý nemohl tak vyskakovat. Na důchod si moc nestěžuje, ale na daních dle svých slov zaplatil dost a měl by prý od státu dostávat více.

Jiří Lábus / Zdroj: youtube.com

Nemá to tak růžové ale herečka Jaroslava Obermaierová. Ta se musela dokonce přestěhovat na chalupu, protože si nemohla dovolit platit nájemné 11 000 korun měsíčně.

Umělkyně měla strach, že kvůli nedostatku plynu jí ho tam vypnou a nevěděla, co bude dělat. V rozhovoru také uvedla, že by přemýšlela i o sebevraždě.

Jaroslava Obermaierová/Zdroj: youtube.com

Nakonec to ale zřejmě vyřešila a koupila si byt v Praze.

O svém důchodu promluvila i Petra Černocká. Ta zatím nemůže říct, jestli je pro ni dostačující, protože stále pracuje. Polovinu penze proto posílá zpět státu a další věnuje na charitu.

PSALI JSME: PAVEL BUDE PREZIDENTEM: JAK REAGOVALI EUROPOSLANCI NA TUTO ZPRÁVU, ODPOVĚDĚL MARCEL KOLAJA

PŘIPOMÍNÁME: “NEZNÁME HO, NEZNÁME JEHO NÁZORY“: ROBERT ŠLACHTA ŘEKL, PROČ V DRUHEM KOLE VOLEB NEVĚNOVAL SVŮJ HLAS ANI JEDNOMU Z KANDIDÁTŮ

Share