Cenu za plyn a elektřinu rostou: Obchodní řetězce zavádějí opatření. Jak budou šetřit energie

Velké a známé v České republice obchodní řetězce jsou nuceny zavádět úsporná opatření, vzhledem k neustale se zvyšující ceně na energie. Pozornost dávají nejen spotřebě plynu, ale i elektřiny.

Obchod/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

V neposlední řadě budou projednávat i možnosti alternativních zdrojů energií. O tom informuje na svých webových stránkách portál tn.nova.cz.

Obchod/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Například mluvčí společnosti IKEA Petr Šašek uvedl, že se v obchodních domech plánují snížit teplotu vytápění asi o dva stupně. Žádná změna se neočekává například v TESCO. Jak i v roce předchozím, budou vytapět na prodejních plochách na osmnáct stupňů.

Obchod/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Co se tyče elektřiny, tak, podle mluvčí sítí supermarketů TESCO Michala Kuzmiaka, za posledních šest let v obchodech byla snížena spotřeba elektřiny kvůli výměně osvětlení za LED zářivky.

Obchod/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Stejně tak i dánský obchodní řetězec prodávající nábytek a bytové doplňky JYSK neplánuje žádná výrazná opatření. Již léta mají jako standart úsporné zářivky, osvětlení je zapnuto pouze nezbytně nutnou dobu. Modernizovat světla ale plánuje řetězec Penny.

ČTĚTE TAKÉ: „KREML NENÍ SPOLEHLIVÝM PARTNEREM“: EVROPA BY PODLE ŠÉFKY EK MĚLA BÝT PŘIPRAVENA NA NEJHORŠÍ SCÉNÁŘ MOŽNÉHO OMEZENÍ DODÁVEK RUSKÉHO PLYNU

PSALI JSME: “RUSKO VYUŽÍVÁ PLYN JAKO ZBRAŇ“: HEJTMAN KUBA VYZÝVÁ VLÁDU KE ZMĚNÁM. JAKÁ CELOPLOŠNÍ OPATŘENÍ NABÍZEJÍ

Share