Černá zima v České republice: Co to znamená, a jaký vliv může mít na vaši náladu

V Česku momentálně probíhá zvláštní období, který má název černá zima. Spojena je s počasím, a svůj název dostala díky tomu, že tma bude až 16 hodin denně.

Zimní počasí/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Této období obvykle probíhá od 13. prosince na svátek svaté Lucie do svátku Tři králů 6. ledna. Název vymysleli před několika stovky lety.

Každý člověk během tohoto období bude mít nedostatek slunečního světla, což může mít negativní vliv na psychické zdraví člověka. Velký vliv má i na fyzickou kondici.

Zimní počasí/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Lidi během tohoto období nejsou příliš aktivní, a většinu času jsou unavení, a náchylní k nemocem. Také mají skloňovat k depresím.

Počasí předchozí týden bude odpovídajícím období černé zimy, a v neděli a pondělí do Česka přibudou skutečné mrazy. Nedělní noc bude nestudenější, s teploty -9 až -14 stupňů.

Zimní počasí/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Přes den teploměry ukážou -7 až -4 stupňů. Podobné počasí bude i v pondělí. Teploty v noci budou od -7 až -11 stupňů Celsia, a přes den teploměry ukážou od -4 do 0 stupňů Celsia.

Zimní počasí/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH: „MŮJ BÝVALÝ NECHTĚL DCERU A OPUSTIL NÁS, KDYŽ SE DCERUŠKA NARODILA. V PARKU JSME SE UVIDĚLI PO LETECH“

PŘIPOMÍNÁME: HEREČKA HANA GREGOROVÁ POVÍDALA, JAK OSLAVÍ VÁNOČNÍ SVÁTKY: PROČ SYN A DCERA JI NEJSPÍŠ NENAVŠTÍVÍ

Share