„Cestování jako v době před pandemii může se zdržet“ : Dovolená v zahraničí není otázka tohoto léta, říká Vojtěch

Neomezené cestování se muže zdržet. V době pandemii nikdo neví, kdy Česko zvládne otevřít hranici. Češi plánují svou dovolenou v letošním létě.

Vláda plánuje otevřít hranici v letní sezóně s týmu státy, které mají nízký úroveň nákazy. Kvůli tomu Česko se teď jedna se Slovenském a Chorvatském.

.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že všechno záleží od vývoje epidemii. A myslet o nějakém cestování dnes je velmi předčasné.

“Myslím si, že možnost dovolené v zahraničí v tomto létě muže být zrušena. Musíme na začátku překonat epidemii, a už potom si přemýšlet o odpočinku”, – řekl Vojtěch.

.

Ministr zdravotnictví říká, že Češi mohou cestovat do hranici jenom po epidemii: “Bude všechno záležet na aktuální epidemiologické situaci”.

“Čekáme na druhou vlnu, možná i na třetí, nic nevíme. Nejlépe by bylo plánovat dovolenou na konci května”, – dodal Vojtěch.

.

Ve dnešní době ministerstva jednají s Chorvatském a Slovenském. Chtějí se domluvit o podmínky pro cestování. Například, karanténa na 14 dni po návratu z odpočinku.

“Ve dnešní době nechceme riskovat. Zdraví našich občanů je na prvním místě. Doufám, že všichni pochopili, že druhou vlnu koronaviru vůbec nechceme”, – dodal Vojtěch.

.

V rámci zákonu vláda zakázala všem českým občanům opustí stát. Ale jsou výjimky pro cestovaní kvůli práci, nebo návštěva lékaře a rodiny.

Omezení cestování kritizoval Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu: “Muže to být nějaký skandál. Dnes omezují volné cestování do zahraničí. Co muže být dál?”

.

Telička také připomenul, že některá omezení odporují Listině základních práv lidstva. A také zákazy nejsou souměrné pro dnešní situaci v ČR.

Share