„Četly ho desítky tisíc, možná stovky tisíc lidí“: Dominik Hašek poskytl rozhovor ruské televizi, mluvil o konfliktu na Ukrajině

Známý český hokejista Dominik Hašek podporuje sankce proti Rusku a prosazuje je pro ruské sportovce. Sportovec se také rozhodl poskytnout rozhovor ruské televizi Match TV. Rozhovor nebyl odvysílán, proto hokejista přepis zveřejnil sám. Podrobnosti prozradil v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Bývalý hokejový brankář nevěřil, že média v Rusku zveřejní jeho rozhovor. Proto byl na takovou situaci připraven a když se tak stalo, rozhodl se tento rozhovor zveřejnit a sám se ho snažil šířit.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Proto ho přeložil do ruštiny. Sportovec chtěl, aby si to přečetlo co nejvíce rusky mluvících lidí. Nyní je přesvědčen, že se mu to podařilo.

„Četly ho desítky tisíc, možná stovky tisíc lidí,“ řekl Dominik Hašek. Ví, že rozhovor četli Ukrajinci, kteří ho pak poslali svým ruským kamarádům.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Dostal otázky od novináře a odpověděl na ně, ale pak novinář přidal několik dalších otázek typu: „proč lžete?“. Řekl, že na nové otázky odpoví poté, co televize zveřejní rozhovor, ale nestalo se tak.

Podle něj byla většina reakcí na tento rozhovor kladná, i když se některým lidem nelíbilo, že „mluvil jako politik“.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Ještě před jedenácti lety hrál Dominik Hašek v Moskvě, byl členem týmu Spartak. Ale i teď zůstává hrdý na to, že kdysi hrál s legendárními hokejisty i za tak slavné mužstvo.

Netušil však, co se v budoucnu stane, nemyslel si, že Rusko anektuje Krym a že v roce 2022 zaútočí na Ukrajinu. Ale když byl v Rusku, pochopil, že mentalita ruských lidí je trochu jiná.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že i když je tam něco napsáno, tak to neznamená, že takhle to bude fungovat. Proto si z něj ostatní hráči trochu dělali legraci a říkali mu: „Dominiku, nepřemýšlej tolik, tohle je Rusko“.

Nyní také vyzývá fanoušky Spartaku, aby něco udělali pro zastavení současného válečného konfliktu na východě Evropy. Navíc se snaží komunikovat i s bývalými spoluhráči.

PSALI JSME: VÍTĚZSLAV JANDÁK SLAVÍ 75. NAROZENINY: PROČ SE VŠAK SE SYNEM A DVĚMA VNOUČATY NESTÝKÁ

PŘIPOMÍNÁME: PETR RYCHLÝ BUDE OPĚT HRÁT V ORDINACI: JAK NA NÁVRAT ČESTMÍRA MÁZLA REAGOVALI FANOUŠCI

Share