Vítězslav Jandák slaví 75. narozeniny: proč se však se synem a dvěma vnoučaty nestýká

3. srpna 1947 se narodil Vítězslav Jandák. Dnes slavný herec a politik slaví 75. narozeniny. Nedávno se také stal čtyřnásobným dědečkem, s jedním ze svých synů a vnoučaty se však nestýká. Píše o tom server eXtra.cz.

Vítězslav Jandák se narodil v české metropoli. Studoval herectví na JAMU v Brně, později na DAMU v Praze. Pak se hodně věnoval herectví.

Vítězslav Jandák / Zdroj: youtube.com

Ztvárnil mnoho rolí, hrál například ve filmech Metráček, Tři oříšky pro Popelku, Zralé víno, Tankový prapor, Copak je to za vojáka… a v dalších. Kromě toho byl sedm let prezidentem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.

V roce 1989 se začal věnovat politice. Na začátku své politické kariéry se v devadesátých letech zajímal o pražskou politiku. Byl také členem Republikánské unie, Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové, Občanské demokratické strany a České strany sociálně demokratické.

Vítězslav Jandák / Zdroj: youtube.com

V letech 2005 až 2006 byl ministrem kultury. Téměř 11 let byl poslancem Poslanecké sněmovny. V roce 2020 kandidoval do Senátu, ale skončil na 4. místě a do druhého kola nepostoupil.

Jeho manželkou je Zdena Veselá. Manželé mají dvě děti. Jejich dcera Klára se svým manželem vychovává tři děti.

Vítězslav Jandák / Zdroj: youtube.com

Portál Super.cz napsal, že jeho syn, producent Vítězslav Jandák mladší, se v únoru také stal otcem, narodila se mu dcera Laura Patricie.

Vítězslav Jandák je však trojnásobným otcem, jeho druhým synem je Svatopluk Geprt. Jeho matkou byla herečka Libuše Geprtová. Po rozchodu už herečka neměla partnery a věnovala se synovi.

Vítězslav Jandák / Zdroj: youtube.com

Objevily se informace, že Jandák ji opustil, když už byla těhotná. Politik ale tvrdí, že když se rozešli, nevěděl, že herečka čeká dítě. Situace nebyla jednoduchá.

„Já jsem tehdy chtěl přiznat otcovství, jestli to bylo moje, ale dozvěděl jsem se to přes dalších deset lidí. Ona chtěla své dítě a je to hotovo. Jestli to tak je, nevím,“ řekl v pořadu Život ve hvězdách Vítězslav Jandák. Nyní se bývalý ministr kultury nestýká se Svatoplukem a jeho dvěma dětmi.

PSALI JSME: STUDUJE, HRAJE A TANČÍ: DCERA LUCIE ZEDNÍČKOVÉ SE PLNĚ VĚNUJE PRÁCI. TO OVLIVNILO I JEJÍ SOUKROMÝ ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: KRÁLOVNA ROZHODNÉ ODMÍTLA: STALO ZNÁMO, JAK ALŽBĚTA II. URAZILA MEGHAN A HARRY

Share