„Do táborského babyboxu někdo odložil chlapečka“ : Dostal jméno Milan

11.dubna je Bílá sobota, a přesně v ten den v 7:30 hodin ráno našli v táborském Babyboxu v G-centru chlapce. Jmenuje se Milan, a o takovém objevu oznámil zakladatel babyboxu Ludvík Hess na Facebook.

.

Zakladatel také řekl: “Našli jsme ho v 7:25 v sobotu ráno. Byl jenom v Bělé deci a mezi nožičkami měl bílý ručník, a také měl zaschlý pupek”.

.

G-centrum v Táboře, ve kterém se nachází babybox je centrem sociálních služeb, který se nachází v domově seniorů. Mladého chlapce jmenovala Milanem ředitelka Jaroslava Kotalíková.

.

Zakladatel řekl: “Měl jsem na svých myšlenkách už tři Milana, jeden z nich senátor Milan Štěch, který byl na otevírání babyboxu. Druhy můj přítel, který pracuje pedagogem na vysoké škole Milan Nakonečný, také žije v Táboře. A třetí strýc mého syna Ludvíka, který 11.dubna má narozeniny, a slaví 50 let”.

.

Babybox v Táboře byl stanoven v roce 2013, ale první dítě, které někdo v něm nechal, byl chlapec v roce 2017. “Dostal jméno Jaroslav, které je na počest ředitelky našeho centra sociálních služeb”, – řekl zakladatel.

.

Od centra sociálních služeb dostane zlatý důkaz s číslem 205. “Chtěl bych, aby česká mincovna pozvala na předávání, a také doufám, že se toho zúčastní hejtmanka Ivana Stránská, protože muže nejlépe instalovat babyboxy c G-centry”, – dodal Hess.

Share