Dnešní oslavenec Petr Kostka: Jak probíhal jeho život

V Mánesu v Praze se uskutečnila výstava Velcí mistři renesance. Právě tam se nám podařilo uvidět Petra Kostku v doprovodu jeho manželky a herečky Petr Kostka.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: idnes.cz

Dnešního dne proslulý herec ČR slaví pětaosmdesáté narozeniny. Viděli jsme ho na televizi, filmech, seriálech a divadle.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: Blesk.cz

Herec a dabér vstoupil na DAMU, ale ji nevystudoval. Následovalo divadelní angažmá v Městských divadlech v Praze, později nástup do Národního divadla a pak už do Divadla na Vinohradech.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: idnes.cz

Snímek Vyšší princip mu nastartoval jeho kariéru v herectví a stal se z něj jeden z nejobsazovanějších domácích herců.

Dál byly komedie Což takhle dát si špenát, Šiktance v Četnických humoreskách, Sanitka, Synové a dcery Jakuba skláře, Bláznova kronika, Dva lidi v zoo, Nesmrtelná teta, Kukačky a Zlatá labuť atd.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: sip.denik.cz

První jeho manželkou byla Ingrid, s níž má dcerky Zuzanu a Helenu, tragicky zahynula v autonehodě. Pak se oženil s Carmen Mayerovou, s níž má dcerku Terezu Kostkovou a nevlastní dcerku Kateřinu Hornyšovou.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: Blesk.cz

Jsou spolu více než 50 let, což znamená, že za sebou mají zlatou svatbu. Podle něj věci pojmenují, nenechají v sobě nic zamrznout radí s tím hned ven.

Petr Kostka a Carmen Mayerová/Zdroj: Blesk.cz

Podle slov manželky láska se mění v jiný stav. Vždy je nutné dbát a nezapomínat na sebe.

Manželé mají i adoptivní dcerku Shamim z Ugandy. Vychovali ji, dali jí vzdělání a vše nutné.

Share