Ekologická aktivistka Greta Thunbergová otočila: Zavřít jaderné elektrárny v Německu by byla chyba

Podle švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové by v současné situaci bylo špatné zavřít dosud fungující jaderné elektrárny v Německu a spoléhat se místo toho na uhelnou energii.

„Pokud už fungují, myslím, že by byla chyba je zavřít a přejít na uhlí,“ prohlásila Greta.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Švédská ekologická aktivistka trvá na tom, že je „špatný nápad“ sázet na uhlí, dokud ještě existuje „jiný zdroj energie“. Greta to řekla v souvislosti s krizovou strategií německé vlády ohledně zastavení rezervní uhelné elektrárny s cílem snížit výrobu elektřiny na úkor plynu.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Dvě ze tří zbývajících jaderných elektráren musí podle ní nadále být v provozu, ale pouze do poloviny dubna 2023 a pouze za určitých podmínek.

Na otázku, jestli by se po současné krizové fázi měly jaderné elektrárny zavírat, Thunbergová odpověděla: „Záleží na tom, co bude dál.“ Podle aktivistky existují i ​​jiné cesty. Například pomocí obnovitelných zdrojů energie.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Devatenáctiletá aktivistka varovala před pokračováním v investicích do fosilních paliv, i když chápe potřebu chránit občany před příliš vysokými cenami energie.

Lidé podle Thunbergové také nejsou bez hříchu, protože se „nechali udělat závislými a vytvořili společnost, ve které se nemůžeme dívat do budoucnosti déle než rok“.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

„Je to nebezpečný trend z hlediska udržitelného rozvoje!“ dodala Greta.

PSALI JSME: „JE TO RACIONÁLNÍ HRÁČ“: BIDEN ŘEKL, JESTLI LZE REALISTICKY PŘEDPOKLÁDAT, ŽE RUSKO POUŽIJE JADERNOU ZBRAŇ

PŘIPOMÍNÁME: SCHOLZ UVEDL, ŽE REAKCE NĚMECKA NA RUSKOU AGRESI VŮČI UKRAJINĚ V ROCE 2014 NEBYLA SPRÁVNÁ

Share