Energetická situace je problémem i pro státní nemocnice: Jaké kroky podniklo ministerstvo zdravotnictví

Energetická krize není problémem jen pro občany a firmy, ale také pro státní instituce. Ministerstva se snaží tuto situaci řešit. Resort zdravotnictví nakoupil plyn a elektřinu pro státní nemocnice a další zdravotnická zařízení. Informuje o tom ČTK.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) pro ČTK řekl, že ministerstvo koupilo plyna elektřinu zhruba před dvěma týdny.

To se týká všech zdravotnických zařízení, která jsou přímo řízena státem. Nemocnice budou mít dostatek energií. Tentokrát cena pro státní nemocnice stoupla zhruba o 50 až 100 %. Ministr se domnívá, že zdravotnická zařízení to zvládnou.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Výsledná cena tedy není dopředu známá, ale bude se odvíjet od tržních cen příslušných komodit na burze v roce 2023,“ řekl pro ČTK mluvčí resortu zdravotnictví Ondřej Jakob.

Jde o spotovou cenu energií příštího roku, která je doplněna o přičítací koeficient. Zastropování cen, které kabinet stanovil, se také týká těchto cen pro zdravotnická zařízení.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo nehodlá na elektřinu a plyn zdravotnickým zařízením dál přispívat.

PSALI JSME: KAREL JANEČEK, PETR PAVEL A DANUŠE NERUDOVÁ CHTĚLI BÝT OBČANSKÝMI KANDIDÁTY NA PREZIDENTA: KOLIK UTRATILI ZA SBĚR PODPISŮ

PŘIPOMÍNÁME: HELENA VONDRÁČKOVÁ SI NA TENERIFE UŽÍVÁ TEPLÉ DNY: ZPĚVAČKA PŘEDVEDLA PERFEKTNÍ POSTAVU V PLAVKÁCH

Share