Karel Janeček, Petr Pavel a Danuše Nerudová chtěli být občanskými kandidáty na prezidenta: kolik utratili za sběr podpisů

Někteří kandidáti na prezidenta chtěli být občanskými kandidáty, proto sbírali podpisy občanů. Využívali agentury, pomáhali jim také brigádníci. Kandidáti samozřejmě platili firmám a lidem za jejich práci. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Zájemci o prezidentský post před několika dny oznámili, kolik občanů jejich kandidaturu podpořilo. Někteří také řekli, kolik zaplatili agenturám a brigádníkům za jejich práci.

Mluvčí Karla Janečka Nikol Klevcovová uvedla, že matematik a miliardář zaplatil o něco více než 4,5 milionu Kč. Jeho kandidaturu podpořilo 73 037 lidí. To znamená, že jeden hlas pro něj stál 62 Kč.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Vysvětlila, že jejich tým spolupracoval s brigádníky a se sítí čtyř agentur. Matematik také uhradil jejich náklady na logistiku a administrativu (potisk triček a podobně).

Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně a ekonomka Danuše Nerudová zaplatila za sběr podpisů více než 2,5 milionu Kč a získala 82 628 hlasů. To znamená, že jeden hlas pro ni stál zhruba 31 Kč.

Karel Diviš / Zdroj: youtube.com

Podnikatel Karel Diviš chtěl být také občanským kandidátem. Získal 61 600 hlasů a za sběr podpisů a související marketing utratil podle jeho transparentního účtu 1,4 milionu Kč. Za každý hlas tak utratil v průměru 23 Kč.

Armádní generál Armády České republiky ve výslužbě Petr Pavel také sbíral podpisy. Jeho tým nějakou dobu spolupracoval s agenturou, ale poté to odmítl. Hodně mu ale pomáhali dobrovolníci. Podle informací serveru Seznam Zprávy cena jednoho podpisu pro generála činila 20 Kč.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Někteří další zájemci o post hlavy státu také chtěli být občanskými kandidáty, ale neuvedli, kolik peněz utratili za sběr podpisů.

PSALI JSME: MUŽ CHTĚL KOUPIT JEZEVČÍKA PŘES INTERNET: PODVODNÍCI HO VŠAK PŘIPRAVILI O 100 TISÍC KORUN

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF TESLY ELON MUSK MŮŽE BÝT ZBAVEN OBČANSTVÍ USA: CO SE STALO

Share