„Farmář rozhodl se, že jsou nejběžnějšími koťaty“ : Farmář našel opuštěná slepá koťata, ale ukázalo se, že to stojí jmění

Na internetu můžete často vidět příběhy o tom, jak někdo našel opuštěná koťata nebo štěňata. Stalo se to s jedním farmářem z Transbaikalia: jednou našel vedle své stodoly úplně maličká, stále slepá koťata.

Všichni byli chmýří, ale ve stejném obleku, ale tak malí, že se farmář rozhodl, že jsou nejběžnějšími koťaty, jejichž matka se projela kolem domu osoby, a pak je z nějakého důvodu opustila.

.

Muž odnesl mláďata domů. Nevěděl, jak pomoci koťatům (konec konců, sedět a krmit děti pipetou, a také jim poskytovat běžnou péči – to vyžaduje hodně času), farmář se obrátil k přírodní rezervaci Daursky.

Tam odborníci navrhli farmáři, aby našel obyčejnou domácí kočku, která nedávno měla koťata nebo možná dokonce kdo chová své potomky – a snaží se „přesvědčit“ svou matku, aby přijala nové živitele rodiny.

Když však dělníci z rezervy viděli, která koťata muž našel, zalapali po dechu. Ukázalo se, že nalezená koťata byla mladá Pallas. Jedná se o velmi vzácný a poměrně málo studovaný druh koček.

Nejsou zkrocení, a pokud se v malém věku Pallas s člověkem docela snadno vydají, jakmile vyrostou, vyberou si instinkty svou daň a obsah takových zvířat v domě se stane nesnesitelným.

.

Přesto náklady na tato vzácná zvířata na černém trhu dosahují několika stovek tisíc rublů: vždy existuje dost lidí, kteří chtějí mít doma exotiku, a je téměř nemožné chytit manul do přírody, natož najít koťata.

V rezervaci našli kojící kočky pro malé manuly a naštěstí dostali neobvyklé mláďata. Čím jsou Pallas starší, tím aktivnější jsou.

Když už podle věku vyrostli žít sami, rezervní dělníci je vypustili do volné přírody a nasadili obojky pro rozhlasová zvířata. S příchodem zimy však mladí koťata čelila potížím, na které nebyli připraveni.

Někdy dokonce všichni upustili obojky a když je lidé znovu našli, koťata byla dost prázdná.

Manulov byl opět převezen do areálu, což jim umožnilo strávit první zimu, postupně se přizpůsobovat divokým podmínkám as přiblížením jara, kdy už divoké kočky zesílily a naučily se lépe lovit, je opět propustily.

Poté se Pallas přizpůsobil divokému životu mnohem lépe a nyní se cítí skvěle, žijí ve svém přirozeném prostředí.

Share