Herci z televizního seriálu Buffy, přemožitelka upírů dříve a nyní: Jak se hlavní herci změnili za 26 let

Americká série „Buffy the Vampire Slayer“ je jedním z nejpopulárnějších projektů pro mládež. První epizoda se objevila na obrazovkách již v roce 1997. Ačkoli série byla ukončena v roce 2003, je stále populární. Takový úspěch přinesl filmu nejen děj, ale také herci, kteří postavy ztělesňovali.

Sarah Michelle Gellar (Buffy Ann Summers)

Sarah Michelle Gellar/Zdroj: tsn

Americká herečka byla pověřena, aby hrála roli hlavní postavy seriálu – Buffy Ann Summers – mladé dívky, kterou osud vybral, aby bojovala se silami zla. Díky seriálu se mladá Sara stala populární po celém světě.

Sarah Michelle Gellar/Zdroj: tsn

Dokonce i během natáčení „Buffy the Vampire Slayer“ herečka již přijala role v jiných filmech, které byly také úspěšné. Konkrétně v roce 2002 Sarah hrála jednu z hlavních rolí ve filmu „Scooby-Doo“, v roce 2004 – „Scooby-Doo 2: Monsters on the free“.

Sarah Michelle Gellar/Zdroj: tsn

Úspěch celebrity přinesla také role v hororovém filmu „The Curse“ v roce 2004 a „The Curse-2“ v roce 2006.

Sarah Michelle Gellar/Zdroj: tsn

Po roce 2010 však Sarah přestala hrát ve filmech, jen občas se herečka objeví v televizních seriálech nebo namluví nějakou postavu. V Gellarově osobním životě je všechno skvělé.

Sarah Michelle Gellar a Freddi Prinze ml./Zdroj: tsn

Od roku 2001 je vdaná za herce Freddieho Prinze ml. Pár spolu vychovává dvě děti – dceru Charlotte a syna Rockyho.

Alyson Hannigan (Willow Rosenberg)

Alyson Hannigan/Zdroj: Tsn

Americká herečka ztvárnila v seriálu roli Buffyiny kamarádky, která později objevila čarodějnictví. Film přinesl Alison obrovský úspěch a popularitu. Po natáčení v „Buffy the Vampire Slayer“ měla celebrita mnoho různých rolí.

Alyson Hannigan/Zdroj: Tsn

Alison hrála v sérii filmů „American Pie“ a ve „The Movie“ a „In the Game“. Herečka také hrála v televizních seriálech.

Alyson Hannigan/Zdroj: Tsn

Nejen film „Buffy the Vampire Slayer“ přinesl hvězdě divoký úspěch. Ano, Alison hrála jednu z hlavních rolí v seriálu „How I Met Your Mother“, který se pro ni stal ikonickým.

Po roce 2016 herecká kariéra celebrity upadla. Téměř přestala hrát ve filmech, místo toho se objevuje pouze v epizodních rolích nebo vyjadřuje postavu.

Alyson Hannigan s manželem/Zdroj: Tsn

Mimochodem, série „Buffy the Vampire Slayer“ přinesla Alison nejen šílenou popularitu, ale také ji představila jejímu budoucímu manželovi, herci Alexisovi Denisofovi. Začali spolu randit na začátku roku 2000 a vzali se v říjnu 2003. Spolu mají dvě dcery.

Nicholas Brandon (Xander Harris)

Nicholas Brandon/Zdroj: tsn

Americký herec v seriálu ztvárnil roli starého přítele Willow Rosenbergové, která se později spřátelila s Buffy.

Nicholas Brandon/Zdroj: tsn

Největší popularitu celebrity přinesla role v seriálu „Buffy – vítěz upírů“. Po dokončení obrazu hrál Nicholas v mnoha projektech. Buď však nebyli úspěšní, nebo byla Brandonova role epizodická.

O osobním životě herce je známo jen málo. Byl ženatý, ale jeho manželství trvalo pouhých šest let. Problémy měl i se zákonem. Konkrétně byl zatčen za bití dívky.

Nicholas Brandon/Zdroj: tsn

Anthony Head (Rupert Giles)

Anthony Head/Zdroj: Tsn

Anglický herec si zahrál roli jednoho ze Strážců, který měl do průběhu případu zasvětit novou Vítězku – Buffy. Právě tato práce v kině přinesla Anthonymu šílenou popularitu. Celebrita se však nevěnovala pouze herectví. Rozvinul hudební kariéru, zejména se spolu se skladatelem Georgem Sarou podílel na nahrávání alba Music for Elevators. Anthony také pracoval jako moderátor.

Anthony Head/Zdroj: Tsn

Po skončení série „Buffy the Vampire Slayer“ herec hrál další role v tak populárních filmech jako „I’ll be there“, „The Sensation“, „Doctor Who“ a „The Adventures of Merlin“. Po roce 2008 však Anthony přestal aktivně hrát ve filmech.

Anthony Head/Zdroj: Tsn

V osobním životě celebrity je vše v pořádku. Od roku 1982 je ve vztahu se Sarah Fisher, která mu porodila dvě děti.

Michelle Trachtenberg (Don Summers)

Michelle Trachtenberg/Zdroj: Tsn

Americká herečka hrála v seriálu roli sestry Buffy. Celebrita se připojila k obsazení již v páté sezóně.

Poté, co skončilo natáčení „Buffy the Vampire Slayer“, Michelle obvykle hrála epizodní role. Nicméně v roce 2008 měla herečka významnou roli v televizním seriálu „Gossip Girl“.

Od roku 2018 celebrita přestala hrát ve filmech úplně. Celebrita ale svůj osobní život tají.

James Marsters (Spike)

James Marsters/Zdroj: tsn

Americký herec v seriálu hrál roli upíra Spika, který měl poměr s Buffy. Stalo se nejikoničtějším dílem v Jamesově herecké kariéře.

Poté měl role v televizních seriálech nebo filmech, ale nepřinesly mu šílený úspěch.

James se také snažil rozvíjet hudební kariéru. Byl frontmanem kapely Ghost of the Robot. Po odchodu z týmu se vydal na sólovou dráhu a dokonce vydal více než jedno album. Jamesova hudební kariéra však nebyla příliš úspěšná.

James Marsters/Zdroj: tsn

Celebrita byla dvakrát vdaná. S první ženou žil téměř 10 let. Bývalí vychovávají společného syna. V současné době je herec ženatý s Patricií Rahman.

Karisma Carpenter (Cordelia Chase)

Karisma Carpenter/Zdroj: Tsn

V seriálu si americká herečka zahrála roli spolužačky Buffy, která jí pomáhala v boji proti upírům. Přestože Karisma byla jen v prvních třech sezónách, dokázala se do publika zamilovat.

Karisma Carpenter/Zdroj: Tsn

Herečka opustila sérii pro natáčení ve filmu „Angel“, který jí také přinesl značnou popularitu. Celebrita také hrála v takových páskách jako „The Irresistible“, „Lucifer“ a další. Šílenou oblibu jí však nepřinesly.

Karisma Carpenter/Zdroj: Tsn

Od roku 2019 se herečka téměř přestala objevovat na televizních obrazovkách. Málo se toho ví ani o Karismově osobním životě. Byla vdaná a vychovala syna, kterého porodila v roce 2003.

PSALI JSME: V PYŽAMU A BEZ MAKE-UPU: 59LETÁ YVETTA BLANAROVIČOVÁ SE POCHLUBILA NÁDHERNÝMI FOTKAMI ZE ŠPANĚLSKA

PŘIPOMÍNÁME: BRIGITTE MACRONOVÁ MLÁDNE PŘED OČIMA: UKÁZALA SE NA VEŘEJNOSTI A VEDLA SI PYŠNĚ MANŽELA ZA RUKU

Share