Ivan Bartoš promluvil o kandidátech na prezidenta a řekl, kdo má jeho sympatie: Rýpl si i do Babiše

Předseda Pirátské strany a šéf resortu pro místní rozvoj Ivan Bartoš uvedl, že jejich strana nepředstaví kandidáta na prezidenta. Řekl ale také, že on sám má sympatie k Danuši Nerudové, která už oznámila, že bude kandidovat. Ministr navíc kritizoval předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který v posledních měsících jezdí po republice. Promluvil o tom v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Jako celá vládní koalice bychom se mohli dohodnout na jednom kandidátovi na Hrad, ale když země prochází krizí, může to být polibek smrti,“ uvedl Ivan Bartoš.

Pirátská strana podle něj svého kandidáta na hlavu státu nepředstaví. Navíc si nemyslí, že je to něco žádoucí. Udělali si anketu, podobně to dělali už před minulými volbami.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Podle aktuální ankety má preference ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a senátor Marek Hilšer.

„Moje sympatie má Nerudová,“ řekl Ivan Bartoš. Dodal, že s bývalou rektorkou a ekonomkou komunikují. Hlasovat by pro ni však podle průzkumů chtělo asi 10 procent občanů.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátů navíc plánuje schůzku i s generálem Pavlem. Kromě toho Bartoš nevylučuje, že se ještě může objevit nějaký nový kandidát, kvůli kterému se celá situace změní.

Svou kandidaturu zatím neoznámil ani bývalý premiér Andrej Babiš, který v posledních měsících jezdí karavanem po republice a komunikuje s voliči.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle některých expertů to může souviset s prezidentskou kampaní, ale předseda hnutí ANO to odmítá. Kritizoval ho i Ivan Bartoš, který prohlásil, že expremiér komunikuje s voliči a „roznáší lži“.

PSALI JSME: „OPROTI POMOCI OSTATNÍCH ZEMÍ EU JE TO SMĚŠNÉ“: SCHILLEROVÁ TVRDĚ ZKRITIZOVALA VLÁDU A ŘEKLA, ŽE PŘÍSPĚVEK NA DÍTĚ NENÍ DOSTATEČNOU POMOCI LIDEM

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO VELMI SMUTNÉ“: TRUMP PROHLÁSIL, ŽE SE UKRAJINA MĚLA VZDÁT KRYMU A ČLENSTVÍ V NATO

Share