„Oproti pomoci ostatních zemí EU je to směšné“: Schillerová tvrdě zkritizovala vládu a řekla, že příspěvek na dítě není dostatečnou pomoci lidem

Rodiče už začínají dostávat příspěvek 5 000 korun na dítě, pokud již nějaké dávky na děti pobírají. Ostatní o něj budou moci žádat od 15. srpna. Počítat s příspěvkem mohou rodiny, které mají nezletilé děti a jejich hrubý příjem nepřesahuje milion korun ročně. Opoziční poslankyně Alena Schillerová považuje tento krok za pozitivní, ale dodává, že to zdaleka nestačí a ve srovnání s ostatními zeměmi EU je to směšné. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Příspěvkem na dítě vláda chce zmírnit dopad inflace na chod domácností a pomoct rodinám s nižšími příjmy. Celkem by příspěvek mohli dostat až 1,6 milionu lidí. Stát tato dávka vyjde až na 7,8 miliardy korun.

„Myslím si, že vláda s pomocí pro rodiny dlouho otálela na rozdíl od 24 zemí EU,“ uvedla exministryně financí Alena Schillerová s tím, například na Slovensku vláda pomáhá rodinám mnohem více. Kromě toho politička dodala, že ve vyplácení příspěvku je hodně nelogičností a vláda odmítla pozměňovací návrhy, které hnutí ANO podávalo.

Ministr práce a sociálních věcí na sociálních sítích již ale uvedl, že první rodiče dostali příspěvek 5000 korun.

Schillerová mimo jiné podotkla, že bylo chybou vyplácet příspěvek pouze na děti do 18 let. Dle její slov na dávku by měli mít nárok i rodiče dětí do 26 let, kteří studují a pracovat nemohou. „Je tam zkrátka řada faktorů, které logiku nedávají,“ řekla bývalá ministryně.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Oproti pomoci ostatních zemí EU je to směšné,“ zuří Schillerová, která považuje postupy vlády za asociální a dodává, že kabinet škrtí ekonomiku.

Psali jsme:Bratr Agáty Hanychové Vincent Navrátil promluvil o natáčení nové části série Mužketýři: „Jsem rád, že jsme takhle šílenou kombinaci zvolili“

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UKÁZAL, JAK ZACHRAŇOVAL KOČKU, KTERÁ BYLA NALEZENA V PARKU. POLITIK ZVEŘEJNIL FOTOGRAFII

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR JUREČKA ŘEKL, O KOLIK SE ZVÝŠÍ DŮCHODY V LEDNU: DOSTUPNÁ JE KALKULAČKA, KTERÁ VÁM SPOČÍTÁ VÝŠI PENZE PO VALORIZACI

Share