„Já osobně doporučuji dělat to, co říkají odborníci“ : Greta Thunbergová tradiční protestní akci přesunula na sociální sítě

Infekce koronaviru již dosáhla nejméně 123 zemí.

.

Švédská sedmnáctiletá ekologická aktivistka v oblasti klimatu Greta Thunbergová naléhavě žádala další aktivisty kvůli koronavíru, aby se vyhnuli veřejným shromážděním a aby provedli online protesty proti změně klimatu.

.

O tom napsala ve svém Twitteru.

.

„Já osobně doporučuji dělat to, co říkají odborníci. My, mladí lidé, jsme tímto virem trpěli nejméně, ale je důležité, abychom jednali v solidaritě s nejzranitelnějšími lidmi a jednali v zájmu naší společnosti …

.

Odborníci nyní požadují, abychom se vyhnuli velkým veřejným schůzkám, abychom klimatická a ekologická krize je největší krizí, jakou lidstvo kdy čelilo, ale nyní (samozřejmě v závislosti na tom, kde žijeme) budeme muset najít nové způsoby, jak informovat veřejnost o změně klimatu, ki nepředpokládají příliš mnoho skupin lidí, “napsala klimatická aktivistka Greta.

Ekoaktivista také požádal účastníky, aby se připojili k protestu pátek pro budoucí mládežnické hnutí pomocí hashtagů: #DigitalStrike, #ClimateStrikeOnline, #fridaysforfuture, #climatestrike, # schoolstrike4climate.

.

Share