„Já tam nepůjdu“: Petr Fiala řekl, proč nebude vystupovat na demonstraci, kterou svolaly odbory

Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že na sobotní demonstraci, kterou svolaly odbory, nepůjde, protože nechce podporovat prezidentskou kampaň Josefa Středuly. Vláda podle něj pravidelně komunikuje se zástupci odborů. Informuje o tom CNN Prima News.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula očekává, že v sobotu na Václavské náměstí přijdou desetitisíce lidí, budou protestovat proti chudobě. Zástupci odborů nejsou spokojeni s tím, jak ministři zvládají současnou krizi.

Premiér na tuto demonstraci nepůjde, neplánuje tam vystupovat a nemyslí si, že by na ni ho někdo pozval.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ministři podle něj pravidelně mluví s lidmi a se zástupci odborů. Připomněl, že před dvěma týdny se konala tripartita. Odbory tehdy navrhovaly zvýšení tarifních mezd a vláda s tím souhlasila.

Premiér dodal, že vláda pozvala odbory do koordinační skupiny, která byla vytvořena pro řešení cen energií.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády označil sobotní demonstraci za „prezidentskou kampaň Josefa Středuly“, takže je to další důvod, proč tam nechce jít. „Já tam nepůjdu, abych ho nepodporoval,“ uvedl pro CNN Prima News Petr Fiala.

Josef Středula nedávno mluvil o tom, jak by podle odborářů měla vláda jednat. Premiér ale považuje návrhy odborů za nereálné. Dodal, že pokud bude vláda takto postupovat, způsobí to obrovskou inflaci.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Staráme se o lidi, občanům jsme nabídli řešení, jsme v tom jedni z nejlepších v Evropě. Nenecháme nikoho padnout,“ dodal Petr Fiala.

PSALI JSME: „VELICE MĚ TĚŠILO, ŽE SPOUSTA LIDÍ DO MĚ V TOMTO SMĚRU VKLÁDALA DŮVĚRU“: FIALA PROMLUVIL O SVÉ PREZIDENTSKÉ KANDIDATUŘE

PŘIPOMÍNÁME: „RUSKO MUSÍ ZASTAVIT VÁLKU“: GENERÁLNÍ TAJEMNÍK NATO SLÍBIL ZELENSKÉMU, ŽE BUDE POKRAČOVAT V PODPOŘE UKRAJINY

Share