„Velice mě těšilo, že spousta lidí do mě v tomto směru vkládala důvěru“: Fiala promluvil o své prezidentské kandidatuře

Petr Fiala (ODS) nehodlá kandidovat na prezidenta, protože voličům slíbil, že bude předsedou vlády. Teď v krizové situaci musí dělat svou práci, takže nebude nikam odcházet. Premiér tak reagoval na kurzy bookmakerů, dle nichž je šestým nejpopulárnějším možným „kandidátem“. Promluvil o tom pro CNN Prima News.

Podle bookmakerů má největší šance na vítězství ve volbách generál ve výslužbě a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel. Na druhém místě je bývalý předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který zatím svou kandidaturu neoznámil.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Mnoho občanů podporuje také ekonomku Danuši Nerudovou, předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu a senátora a bývalého diplomata Pavla Fischera. Dle kurzů sázkových kanceláří je našestém místě premiér Petr Fiala.

Takový výsledek premiéra pobavil, ale prohlásil, že nebude kandidovat na hlavu státu. Byl rád, že do něj spousta lidí vkládá nějakou důvěru, že chtějí, aby se stal prezidentem.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Velice mě těšilo, že spousta lidí do mě v tomto směru vkládala nějakou důvěru. Jasně jsem ale od začátku říkal, že to nepřipadá v úvahu,“ řekl Petr Fiala. Vysvětlil, že lidem, kteří volili jejich koalici, slíbil, že bude premiérem. Z tohoto důvodu nebude nikam odcházet.

Předseda vlády také zmínil, že v tomto průzkumu jsou kandidáti na prezidenta, které podporuje koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Nechceme nikoho z těchto tří preferovat ani znevýhodňovat. Je na voličích, aby se rozhodli,“ dodal Petr Fiala.

Psali jsme:Petra Nesvačilová se podělila o plány na porod. Kdo kromě partnera u něj bude: „Jsem taková společenská, mám ráda oslavy“

PSALI JSME: „VĚŘÍM, ŽE JE TO ZAČÁTEK NOVÉ SPOLUPRÁCE EVROPSKÝCH ZEMÍ“: PETR FIALA UVEDL, ŽE DO PRAHY DORAZÍ NEJVÍCE SVĚTOVÝCH LÍDRŮ V HISTORII

PŘIPOMÍNÁME: „VÝSLEDKY REFEREND MĚ PŘEKVAPILY“: PUTIN PŘIŠEL S NOVÝM DŮVODEM, PROČ RUSKO ZAÚTOČILO NA UKRAJINU

Share