Jak běžní Češi pomáhají v b0ji proti koronaviru, někdo vozí kávu, někdo šije roušky : „Už jich dodala přes tisíc“

Nyní v těžké situaci s koronavirem, mnoho lidí se snaží pomoci ostatním přežít tuto dobu. Například Marcela Schejbalová z Bezděkova nad Metují šije roušky zadarmo. Začala to dělat, až když se v naší zemi objevil koronavirus. Lilia Khousnoutdinova a Jana Konvalinková se mezitím rozhodli poděkovat záchranářům a dali jim 100 kg kávy, kterou rozvezli do 20 různých pražských stanic. Máme dobré lidi.

Když se Marcela dozvěděla, že se koronavirus dostal do Česka, rozhodla se přestat vyrábět své oblečení MarCZela a začala šít roušky. Pomohl jí v tom obecní úřad.

Nejprve tyto roušky rozdávala obyvatelům vesnice, pak je začala dávat potřebným institucím.

„Už jich dodala přes tisíc! Když už byla její domácnost pro ten účel malá, poskytl obecní úřad svoji jídelnu, kde se takřka nepřetržitě šije, žehlí, balí a distribuuje“ pověděl Petr Kavka, muž, který viděl, jak pracuje paní Marcela.

.

Do nově zřízené dílny přišli i další lidé, kteří s sebou přinesli i spoustu materiálu na šití.

Díky této práci všichni obyvatelé vesnice mají roušky, stejně jako roušky již byly dodány do domova důchodců, ústavu pro lidi s roztroušenou sklerózou, dětského domova atd.

Marcela Schejbalová je neobyčejná žena, po celou dobu, co je zaneprázdněna šitím, má čas se stále starat o rodinu a dělat svou základní práci ve škole.

I přes takové množství práce nevykazuje, že je unavená, ale naopak se snaží dát všem příklad dobré nálady.

Je to rozhodně chvályhodné. Tato žena inspiruje všechny ostatní kolem sebe. Koneckonců, dělá to, co všichni potřebují, a dělá to zdarma.

„Mockrát děkuji švadlence MarCZela za ušití roušek pro celou moji rodinu a známé. Vím, že se snaží pomoci, kde se dá“ poděkovala Jarmila Klabníková přes Facebook.

Ale není sama, v Česku je i spousta dalších lidí, kteří chtějí pomoci ostatním. Každý pomáhá, jak může.

„S kamarádkou Janou Konvalinkovou, která s manželem prodává výjimečně skvělou kávu Primavera Caffe, jsme poslaly záchrance kofeinovou podporu“ řekla Lilia Khousnoutdinova.

.

Lilie společně se svou přítelkyní dali záchranářům sto kilogramů lahodné kávy. Káva byla doručena na dvacet pražských stanic.

A to není zdaleka jediný případ lidské solidarity a dobroty. Buďte zdraví a pomozte ostatním.

.

.

.

.

.

.

.

Share