„Nemusím nosit roušku“ : Žena udeřila strážníka v obchodu

V ČR už několik dnů platí zákon, který říká, že lidi nesmí chodit ven bez roušek anebo nějakých jiných ochran obličeje. Ale není všichni dělají to, co říká vláda. Například ve městě Zlín, 85 léta babička nechci ochránit svůj obličej.

28.března, v pátek dopoledne přijela Zlínska policie do samoobsluhy na sídlišti Jižní Svahy.

Mluvčí strážníků Pavel Janík řekl, že v tom místě pohybuje nějaká stará žena, které nemá na sobě roušku a neznazila se něčím zakryt svůj obličej. Také ignoruje upozornění zaměstnanců”.

Seniorka si nechtěla nikoho poslouchat. Ignorovala prodavače, zákazníky.

A kdy na místo přijela policie, upozornili ji na povinnost mít zakrytá ústa a nos a nabídli seniorce roušku, ale, bohužel ji odmítla. Nechtěla vůbec jít na kontakt.

.

Strážníci ji snažili vysvětlit, že je v nejvíc ohrožené skupině obyvatel, kvůli svému věku, a musí důsledně chránit své zdraví. Babička po vysvětlování roušku si nakonec vzala, ale potom hodila ji k zemi.

Strážníky už neměli žádnou trpělivost, a požádali, aby prokázala svou totožnost. Seniorka řekla: “Ani mě nehne. Hleďte si svojeho!”.

Strážníci nemohli s ni o něčem domluvit, kvůli tomu si ji proste chtěli vzít a předvést na služebnu. Žena si tomu silně bránila, a dokonce i se snažila jednoho strážníka udeřit.

“Bude mít protiprávní jednání seniorky dohru před správním orgánem, kde ji hrozí velká pokuta, protože domluvit se s ni žádným způsobem nešlo. Její chování můžeme ještě nazvat “Nepochopitelné””, – řekl mluvčí Janík.

Share