„Jak sníst zmrzlinu přes roušku nebo respirátor“ : Vyučovací hodina od premiéra

Ve dnešní době ve světě je pandemie koronaviru. Kvůli takové situaci vláda zakázala volný pohyb, a také musíte nosit všude roušku. Od karanténní nudy nás se rozhodl zachránit náš premiér Andrej Babiš.

Dnes mezi práci si dal malou pauzu, kde se zastavit na chutnou v teple počasí zmrzlinu. Ale pod jeho příspěvkem se rychle objevilo velké množství komentářů s otázkami.

Koronavirus se ve dnešní době rozšířil po celém světu. V české republice se také nachází velké množství nakažených, a kvůli tomu vláda se rozhodla přijmout speciální opatření.

Všichni už chtějí, aby ten Covid-19 šel pryč, a v době karantény je zakázáno volné pohybovaní a musíte mít zakrytá ústa a nos.

Dnes, v Praze je teple jaro, kvůli tomu mezi práci náš premiér našel trochu času na procházku.

1

Vyrazil se svou kolegyni Tünde Bartha, která je pověřená řízením Úřadu vlády ČR, ke Kramárově vile, která slouží jako rezidence předsedy vlády. Rozhodli se během procházky udělat zastávku u okénka, kde žena prodává zmrzlinu.

2

Kvůli speciálním opatření, která přijala vláda, pod příspěvkem Babiše se zmrzlinou se objevilo velké množství komentářů s otázkami. Jak jste lízal zmrzlinu?

A ještě jak na procházce při zákazu o shromažďování jsou asi tři lidi? Jsou tam premiér, jeho kolegyně a ještě fotograf, možná ještě někdo tam byl, ale my se o tom nedozvěděme.

3

Babiš se snažil odpovědět na všechny otázky: “Měl jsem konzultaci o základních pravidlech o hygieně během epidemii s panem Prymulou a také s paní hlavní hygieničkou.

Je v tom okýnku se zmrzlinou takový take away, a je to v pořádku. Člověk v době karantény klidně muže na chvíli uvolnit roušku, a sníst zmrzlinu, není to vůbec zakázané.”

4

“Není to proti rozhodnutím vlády, které jsou velmi důsledně musíte vyplňovat. Ale lidi stále mohou chodit na procházku. Byl jsem překvapeni od toho, že všichni vnímají to negativně.

A teď naučím vás, jak správně sníst zmrzlinu přes roušku. Mate dvě šňůrky, které se uvolníte. Musíte “Není to proti rozhodnutím vlády, které jsou velmi důsledně musíte vyplňovat. Ale lidi stále mohou chodit na procházku.

Byl jsem překvapeni od toho, že všichni vnímají to negativně. A teď naučím vás, jak správně sníst zmrzlinu přes roušku. Mate dvě šňůrky, které se uvolníte. Musíte zmrzlinu sníst tam, kde nikdo není. A všechno, jste šťastní, protože jste snědli zmrzlinu.”, řekl Babiš.

5

Share