„Jaké změny nastaly v obchodech“ : Ochrana, kontrola věku, plexisklo

Velké obchodní řetězce jsou také nuceny reagovat na koronavirus a omezení zavedená vládou. Navíc jsou to téměř jediné obchody, které stále fungují, takže to musí dělat.

Nyní bez prostředků na ochranu dýchacích cest nikoho dovnitř nepustí. V některých obchodních řetězcích už kasíry sedí za plexisklem.

Nyní před vstupem do obchodu jsou cedule, na kterých je napsáno, jak se chovat uvnitř obchodu.

Také proto, aby se lidé nescházeli ve skupinách, některé obchodní řetězce si odnesly popelníky.

A samozřejmě je nyní zakázáno nakupovat bez roušky nebo něčeho jiného, co zakrývá nos a ústa.

1

Nyní od 7 do 9 hodin rána mohou chodit nakupovat potraviny pouze lidé starší 65 let. To přísně kontroluje ostraha obchodů.

Kontrolují věk kupujících, zda mají zavřené ústa a nos a také jim říkají, jak se chovat v obchodě. Možná se to někomu nelíbí, ale je to nutnost.

Všechna potřebná pravidla chování při nakupování se stále opakují v rádiu. Doporučuje se například, aby lidé byli dva metry od sebe, aby platili kartou a byli k sobě tolerantní.

Také ochrankastojí i v oddělení pečiva, dohlížejí na to, aby lidé při výběru chleba nebo podobně používali rukavice.

2

Také nyní dochází k neustálé dezinfekci všeho, čeho se mohou zákazníci dotýkat, například nákupních košů atd..

„Madla vozíků jsme začali dezinfikovat pomocí prostředku, který má podle laboratorních testů dlouhotrvající antimikrobiální a viry inaktivující účinek“ řekl provozní ředitel společnosti Kaufland Martin Piterák.

Po každé takové dezinfekci si vezmou stěry a zkontrolují kvalitu provedené dezinfekce.

Ale nejvíce neobvyklá inovace byla instalace plexiskla pro prodejce v obchodech. Zaměstnanci tak nemusí být v kontaktu s odběrateli.

Share