Jakub se svou přítelkyní se bojí, že se nemohou vrátit do Česka : „Nevím, jak ostatní, ale konkrétně my uvázli na Bali“

Někteří Češi byli v jiných zemích a nemohli se vrátit domů. Tak například Jakub se svou přítelkyní odpočívali na Bali a nemohli se odtamtud dostat.

Urazilo ho to, co řekl český ministr zahraničí pan Petříček, který označil Čechy v zahraničí za nevděčné a hrubé. Jakub teď netuší, jak se do vlasti dostane, protože lety neustále ruší.

Pro něj je pomoc od vlády poslední možností, ale bude muset platit i za ni. A takových jako Jakub jsou stovky po celém světě.

V současné době je asi 25 tisíc Čechů mimo svou vlast a nemohou se vrátit domů kvůli zavřeným hranicemi.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček si včera stěžoval na nepochopení Čechů, kteří zůstali v zahraničí.

„Stovky lidí na ministerstvu doslova padají na ústa. Vážně ale neumím připravit letadlo tak, aby vás vyzvedlo, když zrovna nesvítí sluníčko“ napsal Tomáš Petříček na svém Twitteru.

1

Jakub se svou přítelkyní by se rádi vrátili do Česka, ale to se jim teď nedaří.

„Nevím, jak ostatní, ale konkrétně my uvázli na Bali. Za prvé bych rád zdůraznil, že vláda nevysílá žádné speciály! To, co posílají do světa, jsou klasické charterové lety a lidi si je normálně platí“ pověděl Jakub.

Uvedl také, že aerolinky, ve kterých si kupovali letenky, jim neoznámily, že jejich let byl zrušen. Začali to tušit jen díky zprávám z médií a tuto informaci jim potvrdili na ambasádě.

Jakub se nyní ocitl ve složité situaci, na ambasádě mu bylo řečeno, aby sám rozhodoval, co má dělat.

Podle něj to teď vypadá jako kruh. Letecká společnost může prodat letenky, i když ví, že lety jsou zrušeny a nikdo nikam neletí.

2

Nebo, s trochou štěstí, můžete odletět, poté letadlo zastaví v Singapuru a všichni budou posláni do karantény. Takové případy už byly.

Jakub řekl, že nyní mnoho aerolinek vydělává na spekulacích svými letenkami. Koneckonců, jsou zoufalí lidé, kteří jsou ochotni zaplatit 2-3 tisíce eur za jednu letenku.

Často se ale stává, že kdo si letenku koupí, nemá ani lístek, ani peníze, jen voucher od letecké společnosti odpovídá částce letenky.

„Jsme tak zoufalí, že máme skupinu na WhatsApp, kde si navzájem radíme, co a jak a kde sdílíme novinky, kdo kde zůstal a jaká společnost už nelítá. A je nás tam už přes sto“ přiznal Jakub.

Nyní nejvíce komunikují se stejnými Čechy, kteří se ocitli ve stejné situaci jako oni sami.

Share