“Jdete stejně špatnou cestou, pane premiére“: Na protest proti vládě přišlo nad 70 tisíc lidí. Jak premiér Fiala okomentoval tuto událost

Sobotní demonstrací v centru Prahy na Václavském náměstí se zúčastnilo přibližně sedmdesát tisíc lidí. Občané České republiky takovým způsobem vyjadřovali svoji nedůvěru k pětikoaliční vládě.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Po nedávném neúspěšném hlasování poslanců, kdy opozice měla za cil koalici zhroutit, lidé vyšli do ulic. Prostřednictvím protestu s názvem Česká republika na 1. místě chtěli lidé požádat hlavně o odchod současné vlády.

Protest v Praze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Tento případ okomentoval premiér ČR, který má služební cestu po středních Čechách. Podle něj, jedná se o lidi, kteří podporují Putinův režim. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

“Ruská propaganda a dezinformační kampaně se objevují na našem území opakovaně,“ sdělil Fiala. Podle něj, takový postup se opírá na výrazně proruské postoje.

Protest v Praze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Česká Republika a její vláda má naprosto jiné zájmy a názory, než té, které předvedli lidé na sobotním protestu.

Protest v Praze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Předseda největší odborové centrály v zemi Josef Středula premiérovo vyjádření negativně kritizoval. Podle Středuly, Fiala by neměl uveřejňovat podobné výroky.

“Jdete stejně špatnou cestou, pane premiére,“ napsal v příspěvku na svém twitterovém účtu Středula.

ČTĚTE TAKÉ: OBČANSKÁ NEDŮVĚRA VLÁDĚ: V CENTRU PRAHY SE BUDE DNES KONAT PROTEST. CO VYŽADUJÍ OD POLITIKŮ LIDÉ

PSALI JSME: „OPOZICE OBČANŮM LŽE A PODVÁDÍ JE“: PETR FIALA SE VYJÁDŘIL K HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ

Share