„Je to fenomenální zážitek“ : Matka úplně zakázala gadgets pro děti, a to se stalo

Spisovatelka a bloggerka, stejně jako matka šesti dětí, Molly Defrank z první ruky ví, jak obtížné je omezit čas, který dítě stráví, držením telefonu, tabletu, televize nebo počítače.

Pokuste se připravit dítě o svůj oblíbený přístroj – hysterii a kňučení se nelze vyhnout. Kromě toho musíte věnovat pozornost něčemu, a někdy chcete zůstat v klidu a klidu, zatímco dítě sleduje karikatury.

.

Ale Molly našla řešení. Jednou v sobotu ráno zveřejnila dojemnou fotografii, kde všechny její děti pohřbily nos v knihách místo gadgetů. Do knih! Vypadá to nepravděpodobné.

„Toto není falešně fotografie.“

.

„Jen před několika měsíci jsme s manželem zakázali dětem používat gadgety. Proč? Protože moje drahé děti se chovaly jako demogorgoni (fiktivní démon z televizního seriálu „Velmi podivné věci“ – přibl. Vyd.).

Nejprve jsme se pokusili omezit děti na hodinu, ale to stačilo k utopení jejich tvořivosti, a dokonce jsme je vyprovokovali k bojům a hlouposti.

Děti zpočátku protestovaly, ale dál jsme trvali na tom, že budeme sami. Nemůžu uvěřit, že se vše ukázalo být velmi jednoduché.

.

Sledovala jsem, jak se moje děti pohybují od závislosti na obrazovce a spolu si hrají. Dokonce si vytvořili vlastní „školu“.

Při správném používání může být technologie samozřejmě užitečná. Ale po krátkém pozorování chování mých dětí se ukázalo, že naše rodina potřebuje technologický detox.

Několik sobot po „odstavení“ děti viděly, jak ráno čteme v posteli se svým manželem. Okamžitě popadli své knihy a připojili se k nám.

.

Teď přinášejí do restaurace ne iPady, ale knihy. Sedm měsíců se úroveň čtení mé dcery výrazně zvýšila. “

V rozhovoru zdůraznila, že je nyní velmi snadné vzít dítě tím, že mu dá gadget.

„Je těžké obviňovat rodiče, když je technologie dostupná a jednoduchá. Ale v určitém okamžiku byste se měli zastavit a zeptat se sami sebe: je to nejlepší volba pro mou rodinu? “

.

Podle ženy nebyl boj se závislostí tak obtížný:

„Takže jsme při večeři řekli dětem, že zábava s gadgetů již není u nás doma. Po slzách a škrcení zubů, hádejte co? Všechno se stalo dobrým.

To, co začalo jako třicetidenní technická detox, se stalo restrukturalizací celého našeho životního stylu.

.

Odmítnutí bylo nápadně lehké a stabilní. Poté, co moje devítiletá dcera několikrát řekla, že byla z tohoto odmítnutí velmi spokojená. “

Podle Molly se děti naučily hrát spolu – konečně! – A dokonce i na výletech si neberou tablety, jako jednou, ale knihy.

„Začala jsem lépe porozumět talentům a zájmům svých dětí,“ připustila Molly.

.

„Protože mají mnohem více volného času, rozvíjejí své dovednosti a kreativitu. Moje dcera začala číst mnohem rychleji a začala psát příběhy sama.

Můj syn začal kreslit a jednou jsme dokonce uspořádali rodinný umělecký večer, kde byl hostitelem a instruktorem. Je dobré, aby se děti nudily, aby mohly převzít iniciativu a tvořit. “

.

Navzdory radikální povaze této metody prakticky nezpůsobila odsouzení na síti. Většinu uživatelů sdíleli podobné příběhy.

„Nedávno jsme udělali to samé jako ty.Dříve jsme měli omezení doby promítání, ale šli jsme dál. Je to fenomenální zážitek a je nepravděpodobné, že bychom se vrátili. “

„Když jsme se přestěhovali do nového domu, neměli jsme čtyři týdny přístup k televizi nebo počítačům. Ale moje děti to vůbec nenarušily. Strávili hodně času na ulici, hráli, četli a malovali. “.

5 jednoduchých kroků k zavedení detoxifikace od Molly Defrank

1. Odstraňte obrazovky ze života po dobu 30 dnů. A pokud se děti „rozbijí“, pak nevstupujte do jednání.

2. Přejděte do knihkupectví nebo do knihovny. Pomozte vašemu dítěti najít jeho oblíbený žánr v literatuře.

3. Vytvořte seznam bezplatných nahrazení obrazovky. Může to být kresba, aktivní hry nebo domácí práce.

4. Pozorujte a znovu pozorujte. Označte, co se vašim dětem líbí, a těmto aktivitám věnujte více pozornosti.

5. Vytvořte plán do budoucna. Předem rozhodněte, kolik času na obrazovce bude povoleno po zákazu na měsíc.

Share