„Je naprosto amatérská“: Kalousek se pustil do vlády a řekl, co si myslí o dani z neočekávaných zisků

Exministr financí Miroslav Kalousek uvedl, že vždy byl příznivcem daně z neočekávaného zisku. Lidovecký poslanec Marek Výborný podotkl, že komunikace ohledně této situace byla špatná, ale strany měly za sebou složitá jednání. Opoziční hnutí SPD ale tuto daň zkritizovalo a tvrdí, že to bude více negativní než pozitivní. Informuje o tom ČT24.

Novu daň nyní probírá Sněmovna a v rámci vládního daňového balíčku postoupila do třetího čtení. Hnutí ANO požaduje, aby daň začala platit až v příštím roce.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Schválení daně podporuje i Miroslav Kalousek, i když se mu nezamlouvá proces její zavedení. „Neprošlo to řádným legislativním procesem, nemáme stanovisko legislativní rady vlády,“ podotkl politik s tím, že soudy pak budou mít problémy s hodnocením toho, co si zákonodárce myslel.

„Je naprosto tragická a amatérská,“ zhodnotil komunikaci vlády Kalousek a dodal, že vláda neměla podobný postup dopustit. Chyby kabinetu je schopen odpustit, ale lidé vládě neodpustí amatérismus.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho exministr financí nevěří, že vláda vybere tolik peněz, kolik si slibuje. Stejný názor zastupuje i Radim Fiala z SPD, který si myslí, že nová daň bude mít pro Česko více negativ než pozitiv.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Marek Výborný z KDU-ČSL přiznává, že komunikace vlády nebyla nejlepší, ale je rád, že se nakonec dohodlo na tom, že daň z neočekávaných zisků bude platit do roku 2025 a nebude platit zpětně za rok 2022.

Nakonec Kalousek dodal, že vláda prospala a mohla návrh představit před prázdninami a v tomto případě by prošla legislativním procesem.

PSALI JSME: DIVÁCI SI VŠIMLI PODIVNÝCH STOP NA RUCE VLADIMIRA PUTINA: SPEKULUJE SE, ŽE RUSKÝ PREZIDENT TRPÍ ZÁVAŽNOU NEMOCÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ PROHLÁSIL: UKRAJINA LIKVIDUJE TAKZVANOU DRUHOU ARMÁDU SVĚTA

Share