„Jsme mnohem opatrněji než muži“ : Je prokázáno, že ženy jezdí lépe než muži

Kolikrát jste slyšeli „vtipy“, jako je „řízení žen – zločinci“? Navíc je již dlouho známo, že ženy obecně jezdí mnohem opatrněji než muži.

Další studie Centra pro bezpečnost silničního provozu v Mexiku zjistila, že ženy jezdí mnohem bezpečněji a je méně pravděpodobné, že se dostanou do nehody.

Ženy jsou způsobeny pouze 29% všech nehod.

Zde je 7 tipů, jak zajistit bezpečnější jízdu:

1. Žádné telefony!

Přestože jsou ženy považovány za více schopné multitaskingu než muži, mluvit po telefonu za jízdy stále nestojí za to. 15-20% všech nehod se stane v důsledku používání mobilních zařízení. Ani funkce hands-free nezaručuje bezpečnost, protože rozptyluje řidiče.

2. Bezpečnostní pás jede každému.

U mužů je o 10% menší pravděpodobnost, že si zapnou bezpečnostní pásy než ženy. Pokud začnete pás zapínat pokaždé, když nastoupíte do auta, stane se po 21 dnech zvykem a stane se automatickým reflexem.

3. Nezapomeňte na děti.

I když se chystáte „jet do obchodu“, přeprava dětí by měla být prováděna v souladu se všemi bezpečnostními pravidly. Autosedačky nejsou často instalovány správně a mnoho jich nepoužívá vůbec. Je trestné vůči dětem.

4. Sledujte rychlost v různých jízdních pruzích.

Ačkoli hlavní silnice jsou obvykle rozděleny do různých rychlostních pruhů, mnoho z nich to ignoruje. Pokud chcete jet rychle nebo pomalu, vyberte vhodný pruh. Nezpůsobovat nehodu.

5. Použijte signály.

Zastávky a odbočky jsou vynalezeny z nějakého důvodu. Použijte je podle plánu, pokud nechcete na silnici vytvořit nouzový stav.

6. Váš nejlepší přítel je pojištění.

Zamkli jste klíče v autě? Děrovali jste pneumatiku? Všechny tyto věci jsou hrazeny z dobrého pojištění. Vyberte si zásadu, která vám nejlépe vyhovuje.

7. Lepší pozdě než nikdy.

Jak víte, „spěchejte – lidi se smějete.“ Na silnici je to stále vážnější:

Nepřekračujte rychlost a neřezejte ostatní, abyste se dostali do cíle co nejdříve. To je samozřejmé, ale k nejstrašnějším nehodám obvykle dochází při nejvyšší rychlosti.

Dodržujete tato pravidla?

Share