„To každá hospodyňka najednou najde ve své kuchyni“ : Jak uchovávat obiloviny v kuchyni

Páni, ahoj! Brouci radostně mávali nohama ze sklenice fazolí. Zdá se, že v mouce také něco dokážou!

„Co budou lidé říkat!“ – přesně to vypadá reakce na hmyz, kterou každá hospodyňka najednou najde ve své kuchyni. A je dobré, že se škůdce nedostal do slavnostní polévky připravené pro pozvané hosty.

Pokud jde o hosty nezvaných, jmenovitě chyb, přicházejí tito chlapi domů bez jakéhokoli pozvání.

A pokud je někdy obtížné si jich všimnout, pak často zanechávají zřejmé známky životně důležité činnosti: alespoň to se odráží ve snížení zásob vašich obilovin, které chyby s radostí jedí téměř u stejného stolu s vámi.

Jak se zbavit chyb v kuchyni

Pak rozhořčená milenka, říkají, říkají, ale jak? Tady je moje kuchyně seškrabaná do zrcadlového lesku, odkud odtud pocházejí tihle malí vtipáči?

Odpověď je zřejmá, protože nikdo v redakci nepochybuje o vaší útulnosti a čistotě – chyby pocházejí z obchodů a skladů, kde nejsou dodržovány základní normy skladování a dezinfekce.

Nyní, když jsme přišli na zdroje vzhledu, stojí za zvážení, jak se zbavit chyby v kuchyni, než se sníst všechno čisté.

Zde nebudeme uvádět názvy a klasifikaci těchto úžasných tvorů, ale okamžitě přistoupíme k metodám přímého dopadu na populaci, abychom ji snížili. Jinými slovy, požádejte chyby o cestu ven!

Brouci se často pečlivě schovávají, mohou být odhaleni pouze prozkoumáním svých populací, ale pokud je vidíte na podlaze nebo parapetu, víte, že existuje tolik škůdců, že nyní otevřeně prozkoumávají nová území.

Jedním z bezpečných způsobů je umístit postiženou krčku do řádně předehřáté trouby. Teplo nejen zničí dospělé brouky, ale také zabije larvy, které se právě narodí.

Další účinnou metodou je namáčení obilovin ve fyziologickém roztoku těsně před vařením. V tomto případě nebudou mít chyby jinou možnost, než se dostat na povrch, po kterém mohou být snadno odstraněny.

Opakem ohřevu je umístění cereálie do chladničky; některé druhy brouků milují teplo a umírají v chladu, takže můžete bezpečně připravit místo v mrazáku.

Pro prevenci můžete všechny povrchy otřít mýdlovým roztokem a pak je opakovat v octu; Pokud je to možné, složte cereálie do uzavřených nádob.

Mělo by se také pamatovat na to, že chyby zabraňují nepříjemným zápachům. Jako vaši spojenci budou neloupané stroužky česneku, bobkový list, muškátový oříšek a hřebíček.

To je vše! Naše přednáška na téma „Jak se zbavit chyb v kuchyni v obilovinách“ skončila.

V zájmu věrnosti můžete zkusit nalít vroucí vodu přes rohy a pokud náhle nic z výše uvedeného nepomůže.

Share