„Je to prostě hrozné”: Plameny v Českém Švýcarsku zničily dům. Co je známo

Požár, který se snaží hasiči uhasit již týden, má negativní dopad nejen na jedinečný ekosystém Národního parku České Švýcarsko. Oheň ničí vše, kam se dostane.

Požár v NP/Zdroj: YouTube

Tak třeba požár zničil dům v noci z úterý na středu v obci Mezná.

Požár v NP/Zdroj: YouTube

Majitelkou je osmapadesátiletý paní Renata, který v milovaném domě měla spoustu vzpomínek a strávila tam svůj celý život. O tom informuje na svých webových stránkách portál tn.nova.cz.

Dům pan Renaty/Zdroj: tn.nova.cz

Plameny proměnily ututlán domek v zříceniny. „Je to prostě hrozné,” komentuje celou situaci Marek, syn paní Renaty, kterou postihlo neštěstí.

Požár v NP/Zdroj: YouTube

Pán Marek dodal, że prozatím jeho maminka bude bydlet u něj. Musí se s utratí vyrovnat v klidem prostředí. Již s ní pracuje i psycholožka.

Dům pan Renaty/Zdroj: tn.nova.cz

Neteř paní Renaty Iveta dodala, že její teta nevěří tomu, že už je po domě. Stále svou neteř žádá, at jí pomůže koupit plachty a přikryt střechu.

ČTĚTE TAKÉ: RAKUŠAN SE DOSTAVIL DO NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO: MINISTR VNITRA OCENIL ŠKODY POŽÁRU. CO SLÍBIL, JAKO PŘEDSEDA STAN

PSALI JSME: ”ZATÍM TADY PRŠÍ SYMBOLICKY“: UHASIT POŽÁR V HŘENSKU SE SNAŽÍ 700 HASIČŮ. JEJICH MLUVČÍ SDĚLIL, CO JIM HODNĚ POMŮŽE

Share