”Zatím tady prší symbolicky“: Uhasit požár v Hřensku se snaží 700 hasičů. Jejich mluvčí sdělil, co jim hodně pomůže

Nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko. Již několik dnů tam bojují hasiči s ohněm.

Požár v parku České Švýcarsko/Zdroj: YouTube

Naštěstí počasí momentálně hasičským jednotkám pomáhá, protože déšť hasiči využijí k útoku na oheň. Aktuálně s požárem v Hřensku bojuje o padesát jednotek víc, než předtím. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Požár v parku České Švýcarsko/Zdroj: YouTube

Přibližně sedm set lidí se snaží zachránit krásnou přírodní památku na celkové rozloze 79 km2. Jednotky do Ústeckého kraje pro pomoc dorazily z celé republiky, ale i zahraniční — třeba z Německa či Polska.

Požár v parku České Švýcarsko/Zdroj: YouTube

Podle mluvčího ústeckých krajských hasičů Lukáše Marvana právě déšť je největší příležitosti, aby požár omezit či zastavit. Ale dosud do severní části moc silné pršení nedostavilo. ”Zatím tady prší spíše symbolicky,“ potvrdil Marvan.

Požár v parku České Švýcarsko/Zdroj: YouTube

Turistická návštěvnost je pro tento region klíčová. Proto šéf správy parku Pavel Benda podotkl, že až se povede požár uhasit, pustí se správa prohlížet všechny turistické cesty. Cílem bude se ujistit, že pro návštěvníky v parku nezůstalo nebezpečí.

ČTĚTE TAKÉ: CHRÁNĚNÉ ÚZEMÍ ČESKÉ ŠVÝCARSKO: V NÁRODNÍM PARKU VZPLÁL LES. CO PROZRADIL K TOMU MLUVČÍ HASIČŮ

PSALI JSME: KOLIK OBČANŮ CHCE, ABY SE UKRAJINA STALA ČLENEM EU: ZDA ČEŠI PODPORUJÍ VSTUP UKRAJINY DO NATO

Share