“Je to samozřejmě varování“: Ministr Blažek varoval poslance. Jak na to reagoval premiér Petr Fiala

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který měl vystoupení před poslanci, je varoval o dalších možných scénářích rozvoje energetické situaci na území České republiky.

Pavel Blažek/Zdroj: YouTube

Podle toho, co ministr řekl, pokud se aktuální energetická krize nevyřeší, může to ohrozit nejen energetický stav země, ale natož celý politický systém. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Český přesdesa vlády Petr Fiala souhlasí s Blažkovým názorem. Fiala také podotkl, že Blažek svůj názor vybudoval nejen na základě poznatků historie, ale i jeho vyjádření této naléhavé otázky.

Pavel Blažek/Zdroj: YouTube

„Blažek jemu vlastním filozofickým způsobem hodnotí situaci a je to samozřejmě varování,“ nechal se slyšet Fiala. Dodal, že najít správně řešení je důležitosti, jinak hodně českých společnosti s tím neporadí. A to samí platí i pro domácnosti.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Krize v energetice může velmi ovlivnit i českou politiku a vést k revoluci, upozornil ministr Blažek.

ČTĚTE TAKÉ: DVA SVETRY NEJSOU IDEÁLNÍM ŘEŠENÍM: ODBORNÍCI ŘEKLI, CO MŮŽEME UDĚLAT, KDYBY DOŠLO K PŘERUŠENÍ DODÁVEK PLYNU

PSALI JSME: OKAMURA PROSAZUJE VYSLOVENÍ NEDŮVĚRY VLÁDĚ: „OPOZICE SE ROZHODLA UDĚLAT OSTUDU ČESKÉ REPUBLICE,“ REAGUJÍ ZÁSTUPCI VLÁDNÍ KOALICE

Share