„Je v zájmu ČR a bezpečnosti ČR“: Poslanci volili pro nebo proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Jak výsledky okomentoval Lipavský

Ruská agrese vůči Ukrajině donutila všechny členské, i nejen, státy začit přemýšlel o své bezpečnosti, ale i reagovat na činy ruské armády. Třeba začátkem července Finsko a Švédsko se rozhodly vstoupit do do Severoatlantické aliance.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

České poslanci během schůze souhlasili se vstupem dvou skandinávských zemí do NATO. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Celkově schůze zúčastnilo sto padesát dva poslance, z nichž sto třicet čtyři byli pro schválení. Čtyři reagovali proti tomu.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Ministr zahraničí Jan Lipavský sdělil, že je pro připojení Finska a Švédska do Severoatlantické aliance a pro Českou republiku to jen ponese výhody. „Je v zájmu ČR a bezpečnosti ČR,“ komentoval Lipavský.

Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Nejev poslanci z pětikoaliční vlády byli pro připojení. Ale třeba i opoziční politik a exministr obrany Lubomír Metnar glosoval, že vstup těchto obou států bude nejen zárukou bezpečí ČR, ale i rozšíří alianční síly.

ČTĚTE TAKÉ: PROTI VLÁDY: BYLA SCHVÁLENA SCHŮZE K K VYSLOVENÍ NEDŮVĚRY. KDO ŽÁDOST O SETKÁNÍ PODEPSAL

PSALI JSME: „TO JE MIMO REALITU“: JOZEF SÍKELA PROMLUVIL O ZDRAŽOVÁNÍ ELEKTŘINY. ŘEKL, JAKÉ ROZHODNUTÍ EU BY PODPOŘIL

Share