„Na zdraví občanů se nešetří ani v dobách zlých”: Poslanci sníží státní výdaje do zdravotnictví. Jaká hnutí výsledky hlasování kritizovaly

V lednu došlo ke navýšení státních plateb do zdravotnictví za senioři, malé dětí, vysokoškolské studenty nebo nezaměstnané osoby. Do konce letošního roku ale se částka znovu změní.

Sněmovna/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Poslanci schválili snížení státních výdajů do zdravotnictví za uvedené osoby. Navíc od roku 2024 bude platit automatická valorizace zdravotních plateb země. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Sněmovna/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Po několikahodinové debatě dolní komora měla opakovaní hlasování veta hlavy státu Miloše Zemana. Prezident má, stejně jako opoziční strany, obavy ohledně negativních dopadů po snížení plateb do zdravotnictví.

Miloš Zeman/Zdroj: YouTube

Pro přehlasování veta bylo zapotřebí minimálně sto jeden hlas od českých poslanců. Pro snížení státních výdajů však hlasovalo sto čtyři politici.

Alena Schillerová/Zdroj: YouTube

Opoziční politici ostře a negativně reagovali na řešení. „Na zdraví občanů se nešetří ani v dobách dobrých, ani v dobách zlých,” kritizovala výsledný hlasování šéfka klubu ANO Alena Schillerová.

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR ŠKOLSTVÍ VLADIMÍR BALAŠ PROZRADIL, ZDA SE VE ŠKOLÁCH CHYSTAJÍ OPATŘENÍ PROTI COVIDU: CO DOPORUČUJE RESORT ZDRAVOTNICTVÍ

PSALI JSME: „PODLE NÁS JE OHROŽENA BEZPEČNOST“: SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE ANO POŠLE DOPIS FIALOVI S ŽÁDOSTÍ O VÝMĚNU MINISTRA VNITRA

Share