Jemnosti výroby hrachové polévky

Proti hrachové polévce je předsudek spáchán mnoho manželek, protože namáčení hrášku zabere hodně času, ale přesto se nemusí vařit a zůstat pevný.

Navíc hrachová polévka často hoří, na povrchu se neustále tvoří pěna, která se snaží uniknout a naplnit sporák.
Vyhněte se všem těmto nepříjemným potížím a navzdory všemu připravte aromatickou, výživnou a chutnou hráškovou polévku

Jak si vyrobit hráškovou polévku

Výběr hrachu

V prodeji jsou různé druhy suchého hrachu, u polévky je lepší sekat – z polovin. Při namáčení absorbuje vlhkost na rozdíl od celku rychleji.

Co namočit

Před vařením je důležité naplnit hrášek horkou vodou a nechat 30-60 minut. Studená voda nebude fungovat, blokuje změkčení hrášku a při vaření zůstává pevná.

Aby polévka „neutekla“

Po namočení je třeba hrách umýt, otřít dlaněmi a nalít čerstvou studenou vodu. Hrách je třeba vařit při nízkém žáru, pak se ukáže, že je měkčí a chutnější.

Aby polévka „neunikla“ a nenaplňovala sporák, sledujte proces vaření a nezakrývejte pánev víkem, dokud se vývar poprvé nevaří. Poté odstraňte výslednou pěnu, snižte teplotu a pokračujte ve vaření polévky za občasného míchání.

Pokud jste namočili hrášek, pak 60 minut bude stačit na přípravu polévky. Pokud není namočen, bude to trvat 1,5–2 hodiny. V našem článku si můžete přečíst více o zvláštnostech vaření různých obilovin.

Jak udělat polévku hustou

Aby se hrách lépe vařil a polévka byla hustá, přidejte do vody půl lžičky sody. Také pro hustotu můžete nakrájené brambory přidat do malé kostky.

Máte rádi husté polévky? „Tak snadné!“ Připraveno 10 verzí krémových polévek, které se prostě nedají zkusit!

Kdy dát uzené maso

Nejprve nakrájejte uzené maso na malé kousky a poté smažte na pánvi, kde jste smažili cibuli a mrkev. Přidání uzeného masa je lepší krátce před koncem vaření. Takže mají čas dát chuť, ale ne příliš vařit.

Ochutnejte možnosti

V receptech hrachové polévky se někdy najdou ty nejneuvěřitelnější kombinace. V Itálii se bílé víno a parmezán přidávají do hrachové polévky, v Mongolsku – rajčata a zakysaná smetana, v Nizozemsku – uzená masa a pórek, v Německu – slanina, párky nebo uzené vepřové maso.

Share