K soudu v kauze Čapí hnízdo dorazil Babiš mladší: o čem syn expremiéra bude vypovídat

Andrej Babiš mladší dorazil do soudu, kde bude svědčit v kauze Čapí hnízdo. Syn expremiéra uvedl, že jeho otec z něj udělal bílého koně a také blázna. Babiš mladší také zopakoval, že psychickými problémy netrpí. Andrej Babiš říkal, že na synovou výpověď nepřijede a u soudu opravdu chyběl. Soud trvá již několik dní a během této doby vypovídalo několik svědků. Babiš svou vinu v dotačních podvodech odmítá. Informuje o tom ČT24.

Syn Andreje Babiše přijel k soudu sám a tvrdí, že se o svou bezpečnost nebojí. Nevěří, že by jeho otec mu nyní něco udělal, protože by to byla pro něj sebevražda.

Andrej Babiš mladší / Zdroj: youtube.com

Babiš junior podotkl, že expremiér již jednu podobnou chybu v minulosti udělal, když ho nechal odvézt na Krym, aby nevypovídal v kauze Čapí hnízdo.

„Je to pro mě osobní výhra.“ řekl Andrej Babiš mladší.

„Nemám připravenou žádnou řeč,“ prohlásil politiků syn, který má trvalé bydliště ve Švýcarsku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš se rozhodl, že vypovědí syna nezúčastní, aby ho neznervózňoval. Právníci opozičního politika také žádali, aby soud vyšetřil duševní stan Babiše mladšího, ale nakonec neuspěli.

Andrej Babiš mladší / Zdroj: youtube.com

Podle obvinění Babiš měl podat akce společnosti Čapí hnízdo členům své rodiny a vyvést ji z holdingu Agrofert pro získání dotace ve výši 50 milionů korun.

Andrej Babiš mladší ale říká, že na listině není jeho podpis a pouze on z rodiny bude vypovídat.

Psali jsme:Vdova po zpěvákovi Waldemaru Matuškovi Olga prozradila, proč přijela do Prahy: „Myslím, že nám počasí umožní si také projít Prahu“

PSALI JSME: EVA SAMKOVÁ JE UŽ VDANÁ PANÍ: JEJÍM MANŽELEM JE ZNÁMÝ HEREC. OD ČTVRTKA NOSÍ JEHO PŘÍJMENÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRŮZKUM NA SLOVENSKU UKÁZAL PŘEKVAPIVÉ VÝSLEDKY: VĚTŠINA OBYVATEL FANDÍ SPÍŠ RUSKU VE VÁLCE NA UKRAJINĚ

Share