Muž z Prahy chtěl koupit jezevčíka přes internet: Podvodníci ho však připravili o 100 tisíc korun

Jeden 21letý muž z Prahy si chtěl koupit jezevčíka přes internet. „Prodejce“ tvrdil, že jezevčíka dopraví do Česka letadlem z Itálie. Proto další podvodníci oznámili, že potřebují peníze, aby mohli zaplatit za přepravu. Policie uvedla, že muž poslal peníze na účet v Kamerunu. Informuje o tom ČTK.

Jezevčík / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Obyvatel české metropole uviděl inzerát na prodej jezevčíka na portálu pro chovatele. Napsal chovateli e-mail a začal s ním komunikovat.

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové inzerát vypadal jako důvěryhodný. Komunikace prodávajícího a kupujícího z počátku také nebyla problematická.

Jezevčík / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podvodník pak ale napsal, že pes je v Itálii a že bude doručen letecky. Zpočátku se prodávající a kupující dohodli, že kupující zaplatí celou částku při převzetí psa na letišti v Praze.

Obyvatel Prahy si ale pak přečetl zprávy od údajné letištní přepravní společnosti. Objevily se prý nějaké problémy, takže společnost požádala, aby muž zaplatil vratné zálohy za klimatizovaný přepravní box.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zástupci společnosti poté požádali, aby kupující zaplatil za očkování a krmení psa. Pak požádali o peníze za další zálohy.

Muž posílal peníze na účet, částka však přesáhla 100 tisíc Kč. Podvodníci stále požadovali peníze, ale obyvatel Prahy odmítl dál platit. Poté s ním přestal komunikovat údajný prodejce a zástupci údajné společnosti.

Jezevčík / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Policie uvedla, že podle jejich informací muž poslal peníze na účet v Kamerunu. Bylo zahájeno trestní řízení.

PSALI JSME: NA ZAČÁTKU ROKU 2023 DOSTANOU PENZISTÉ DOPLATEK K VALORIZACI: MINISTERSTVO PRÁCE VŠAK PLÁNUJE ZMĚNU. CO NAVRHUJE

PŘIPOMÍNÁME: “SKROMNÉ BYDLENÍ“ MEGHAN A HARRYHO: KOLIKRÁT JE VĚTŠÍ, NEŽ SÍDLO KATE MIDDLETONOVÉ A WILLIAMA

ČTĚTE TAKÉ: GABRIELA PARTYŠOVÁ PRÝ KONEČNĚ NAŠLA TOHO PRAVÉHO A JE ŠŤASTNÁ: „KLIDNĚ BYCH SE POTŘETÍ VDALA“

Share