“Kdy se otevřou další obchody”: Babiš má plán

Vláda se před Velikonoci by chtěla otevřít ještě víc obchodu. O tom řekl premiér české republiky Andrej Babiš.

1

Premiér řekl: “Příští týden se sejdeme, a budeme moci vyřešit, jaké další obchody zvládneme otevřít. Nevím přesně, ale možná to bude prodej obuvi, nějaká individuální sportoviště a papírnictví.

Můžeme čekat otevření obchodu před Velikonocemi? Na takovou otázku premiér také má odpověď: “Určitě ano, ale všechno záleží na našich hygienicích. A také za stav české republiky během epidemii odpovídá epidemiolog Roman Prymula”.

2

Ale epidemiolog není natolik optimistický jako náš premiér: “V příštím týdnu zvládneme jenom otevřít nějaké menší obchody. Možná před Velikonocemi se otevřou drobné domácí a zahrádkářské potřeby. Závisí všechno od situaci, a více zvládneme udělat jen po svátku”.

Také premiér řekl několik slov o otevření sportovišť, ale to neznamená, že lidi budou hrát fotbal. Sportoviště na začátku budou jenom pro běh, golf a tenis.

3

Co muže otevřít vláda?

Tady je seznam, který ukáže otevřená místa pro lidi.

Lékárny, prodejny potravin, drogerie, domácí potřeby(jenom jestli v nich můžete koupit nějaké ochranné pomůcky”. Také skoro všechny e-shopy. Prodejny krmiv. Prodejny s elektronikou, ale v nich můžete nakoupit jenom on-line.

Trafiky, optiky, prádelny a čistírny. Automyčky a autoservisy. Také květinářství, zámečnictví. Také restaurace a fastfoody( musejí prodávat jídlo jenom přes okénko, nebo rozvozem”. Pošty a banky.

Share