Kimberly byly odevzdané poznámky, které napsala ona a její bratři před třiatřiceti lety. Našli je stavitelé ve zdi starého domu

Zajímavé nálezy nejčastěji neuzřeli archeologové, dobrodruzi ani vědci. Obvykle jsou učiněny staviteli, kteří se podílejí na rekonstrukci, sanaci a generální opravě starých budov. Během výstavby ve starém domě v Gisli byl nalezen velmi dojemný list.

Zdroj: Freepik.com

CO NAŠLI STAVITELÉ?

Poté, co stavitelé začali s přestavbou budovy, zbourali několik zdí postavených na konci minulého století. Mezi troskami si dělníci všimli něčeho, co zjevně nemohlo být stavebním materiálem.

Vzali tento předmět, setřeli z nej prach a nečistoty a zjistili, že se jedná o malou skleněnou láhev. Při její otevření si pracovníci uvědomili, že to byla časová kapsle, kterou nechali děti předchozích majitelů budovy.

Zdroj: Facebook.com

V lahvi byly dětské poznámky. Stavitelé samozřejmě okamžitě přemýšleli o potřebě najít autory a předat jim „pozdrav z minulosti“.

JAK NAŠLI AUTORY POZNÁMEK?

Dům, ve kterém byla rekonstrukce provedena, je poměrně starý, ale neměl mnoho majitelů. Proto se pracovníci rozhodli, že nebude tak těžké najít děti, které zanechaly poznámky a samozřejmě již dospěly.

Vedoucí stavebního týmu ale nezačal hledat samostatně. Obrátil se k místním médiím a svěřil pátrání reportérům. Redaktor Leeds Live byl velmi nadšený touto myšlenkou – najít ty, kteří nechali časovou kapsli uvnitř zdi.

Zdroj: Facebook.com

Průzkum netrval příliš dlouho a nevyžadoval značné úsilí, protože v poznámkách děti uváděly nejen své jméno, ale také příjmení a datum narození. Byli tam tři sourozenci: dva bratři a sestra. Novináři kontaktovali vyzrálou „dívku z časové kapsle“ – Kimberly.

JAK KIMBERLY REAGOVALA?

Autorka poznámek, Kimberly Colbecková, zažila skutečnou bouři emocí, když spatřila staré poznámky, rozplakala se. Žena zveřejnila příspěvek o nálezu na sociální síti Facebook. V publikaci Kimberly hovořila nejen o tom, jak ji potěšilo, když dostala zprávu z dětství, ale také o tom, kdy a jak byla tato kapsle vytvořena.

JAK A KDY SE DOSTALI POZNÁMKY DO ZDI?

Tříletá Kimberly Colbeck a její bratři Andrew a Christopher, kterým bylo tehdy 12 a 8 let, vytvořili vlastní časovou kapsli, kterou objevili pracovníci v domě v Gisli v roce 1987. Kimberly si pamatuje, že rodiče začali v kuchyni „velkou renovaci“. Ona a její bratři často přišli sledovat, jak se jejich otec zabýval přestavbou. Otec, místo toho, aby odvedl děti z kuchyně, navrhl, aby si vytvořili časovou kapsli a zazdili ji do nové zdi.

Děti byly samozřejmě touto myšlenkou nadšené a šly psát dopisy. Do kapsle nemohli vložit žádné věci, protože stavěná zeď byla velmi tenká. To znamená, že krabička, do které by se vešli hračky, byla příliš velká. Otec proto navrhl ponechat dopis v lahvi, stejně jako by to udělali piráti, kteří by ztroskotaly.

Zdroj: Facebook.com

V první poznámce vypracované na kusu růžového papíru bylo napsáno: „Tuto poznámku tu nechali Andrew Colbek 12 let, Christopher Colbek 8 let, Kimberly Colbek 3 let, dne 28/7/87.“

Ale tobolka neskončila pouze touto zprávou. Po několika letech se otec rodiny rozhodl provést některé změny v jeho přestavbě. Znovu se chystal pohrát s obsahem kapsle. Proto byla stěna pečlivě odstraněna a kapsle doplněna novými poznámkami.

Zdroj: Facebook.com

Na jedné z nich bylo napsáno: „Jsem Andrew Colbeck. Dnes je Valentýn, 14/2/89. Moje narozeniny jsou 29/4/75, takže je mi teď 13. Jsem skautem v 15té Aire dále a mám CB.“

Ve svém příspěvku na sociální síti Kimberly poznamenala, že o svém nálezu mluvila se svým bratrem. Oba dospěli k závěru, že je neuvěřitelné, když starý dům uchovává vzpomínky na čas, který už dávno uplynul.

Share