“Nic z toho, co mám rád, nemůžu ”: Andrej Hryc promluvil o své vážné nemoci

Slovenský 70letý herec Andrej Hryc je nakonec doma. Před dvěma měsíci byla u něho diagnostikována akutní leukémie, které podlehl loni legendární zpěvák Karel Gott.

Zdroj: blesk.cz

Celých 2 měsíce herec strávil v nemocnici, ale ještě vyhráno nemá. Doma na něho čeká náročná rekonvalescence a přísná dieta. Před týdnem dcera herce Vanda ho před týdnem odvezla domu, a Hryc je z návratu do svého obydlí nadšený.

Zdroj: blesk.cz

“Momentálně se cítím velmi dobře. Po 60 dnech, když jsem byl připoutaný na lůžku a nemohl jsem ani vstát z postele, se doma cítím jako ptáček vypuštěný z klícky,” řekl herec serveru Pluska.sk.

Hryc bude mít zhruba 100 dnů rekonvalescence a izolaci od lidi, protože náročná léčba ho připravila o imunitu.

Zdroj: blesk.cz

Bohužel, po návratu domu herec neužije domácí stravu, na kterou se těšil nejvíc. Lékaři mu zakázali všechno, co měl rád.

“Můj běžný režim je pravidelná strava s velkým množstvím různých tabletek a cvičení. Domu jsem přišel o berlích pro ochabnuté svalstvo, už je ale nepotřebuji,” řekl Hryc.

Zdroj: blesk.cz

Herec už přežil rakovinu krvi, kvůli tomu takový těžký režim mu problém nedělá. Hryc asi zvládne všechno.

“Prožil jsem v životě mnoho těžkých chvil, které mě naučily bojovat do poslední chvíle. První poločas tvrdého zápasu jsme zjevně vyhráli,” ukončil Hryc.

Zdroj: blesk.cz

Share