“Konečně Čína zvítězila první vlnu pandemii”: Epidemiolog ukazuje, co čeká Českou republiku

Velmi známe město Wu-chan kvůli pandemii koronaviru se zlepšilo, za jeden den neobjevil žádný nový nakažený. Čína pěkné zvítězila epidemii, ale nechala Evropu bojovat s touto nemoci.

Co čeká Česko?

.

Čína, která přečkala první vlnu epidemii je stále v karanténě, ale lidi už nesedí 24/7 doma a mohou chodit na procházky. Cestování také není zakázáno, musí projít testy a se dočkat na vydání povolení.

Ale musíme vzpomenout, co bylo s Čínou v zimě. V prosinci se virus začal šířit na trzích v Wu-chanu. 23.ledna uzavřeli cele město, a donutili lidi sedět doma, žádné procházky, jenom návštěva obchodu s potravinami.

.

Dál zavřeli dalších 15 měst v provincii Chu-pej. Australské vědci, řekli, tmě toto zničili šíření viru o 80 procent.

Statistika ukázala, že CoVid-19 nakazil přibližně 57 tisíc lidi, z nich zemřelo 3122. Někteří říkají, že v uzavřeném místě Číňani skoro zničili zdravotnictví, a kvůli tomu zemřelo více lidi.

.

Jižní Korea se taky utrpěla, ale na rozdíl od Číňan, žádné zákazy vycházení a žádné karantény neučinila. Má jinou taktiku.

Doktoři se naučili strojové dohledávat nakažení při testování. Ve dnešní době země má kolem 8320 nakažených, z nich zemřelo jen 81 lidi.

.

Česká Republika začala stejnou strategii, jako Čína. Naši vláda reagovala rychle, ale jsme jenom na začátku té pandemii, počet nakažených každý den jenom roste.

“Nemůžeme úplně pro všechny nemoci použit nějakou analogii, ale obvykle chřipkové nemoci trvaly 4-6 týdnu, v těžkých případech 12, ale ta nová epidemie muže trvat déle”,řekl epidemiolog Josef Trmal ze Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii.

.

Naši vláda, premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na konferenci řekli, že počet nakažených muže i dál zvýšit, a nevědí, kdy se muže skončit karantén, ale díky novému testování, mají možnost rychleji najít koronavirus v organismu.

Do 11.března bylo provedeno 1816 testů, prokázaly nákazy u 94 lidi. Do 19 března Česko udělalo už 7 500 testu, a 600 z nich ukázalo nákazu.

.

Roman Plymula řekl, že o výsledcích karanténu se dozvíme za měsíc. Bude velmi dobře, jestli pocty nakažených se začnou snižovat. Karantén kvůli zákonu trvá do 24.března, ale nevíme, jak to bude dál.

Jestli překonáme první vlnu epidemii, nebude to znamenávat, že nemoc zničili. V Wu-chanu, kde nebyl žádný nakažený za den, lékaři říkají, že musí každodenně testovat ten virus.

Do Wu-chanu začali vracet nakažených z Evropy.

“Kromě testování nevím, jak jinam můžeme identifikovat nákazy. I ve dnešní době klidném Wu-chanu musime vždy být připraveními k dalším možným rizikovým situacím”,řekl primář jednotky intenzivní péče v pekingské univerzitní nemocnici.

Svět nemůže zapomínat na to, že nový virus nezmizí za chvíli, musíme čekat, kdy vědci vyvinout vakcínu, a větší část společnosti získá imunitu, přesně v té době můžeme být v klidu. Vědci zjistili, že koronavirus muže se znovu vrátit na podzim.

Share