Krize v Česku: Ministerstvo navrhuje snížit minimální teploty pro práci. Kdy se bude o návrhu jednat

Aktuální ostrá energetická krize je důsledkem energetické války, kterou vede Rusko proti státům Evropské Unii. Vlády proto musí náhle reagovat na změny.

Kancelář/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

České ministerstvo zdravotnictví proto upravuje minimální teploty pro práci. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Topení/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Jed se pouze o doporučení ministerstva, které pomoc energiemi šetřit a navíc zmenší výdaje domácnosti a firem za plyn či elektřinu. Návrh změny budou projednávat poslanci v pondělní den.

Kancelář/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Pokud novelu schválí, tak nově vydá resort zdravotnictví doporučení, na jakou teplotu musí vyšplhat teploměry v práci. V pracovních prostorech řidičů, pracovníků montážních linek a řadě dalších profesi, by se měla teplota zmenšit z dvaceti na osmnáct stupňů.

Topení/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

V umývárnách by se jednalo o větší pokles teploty ze dvaceti dvou stupňů na devatenáct. Ve sprchách by klesla teplota až o šest stupňů na devatenáct z původních pětadvaceti.

ČTĚTE TAKÉ: FIALA MUSEL VYSVĚTLOVAT, JAK VLÁDA POMÁHÁ LIDEM V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE: CO PREMIÉR ŘEKL, A JAK STÁT POMŮŽE FIRMÁM

PSALI JSME: „POKUD NĚKDO NEMÁ NA ENERGIE, TAK MŮŽE VYUŽÍVAT DÁVEK SOCIÁLNÍHO SYSTÉMU,“ UVEDLA PEKAROVÁ ADAMOVÁ: PODLE JUREČKY JE SOUČASNÁ KRIZE V ČESKU NEJTĚŽŠÍ ZA POSLEDNÍCH 70 LET

Share