Letní slevy letos kvůli koronavirové krizi začaly o půl měsíce dříve než v předchozích letech

Letní slevy podle některých obchodníků letos začaly dříve. Někde rovnou jsou navázané na jarní výprodeje. Zboží za výhodnější ceny mohou lidé pořídit především ve velkých městech, závislých na zahraničním cestovním ruchu. To je způsobeno tím že slevy jsou podle obchodníků vyšší než v předchozích letech.

Zdroj: blesk.cz

Letní slevy v uplynulých letech podle ředitele e-shopu Zoot Milana Poláka většina obchodníků zahajovala koncem června. Letos však někteří obchodníci nabízejí zboží za nižší ceny už od poloviny měsíce.

Zdroj: blesk.cz

„Zamrzlý cestovní ruch a přísná vládní opatření způsobila to, že mnoho obchodníků má plné sklady, které potřebuje vyprázdnit. Češi se tak mohou těšit na větší výprodeje, než je obvyklé. Nejvíce patrné je to v centru města, které je zvyklé na přísun zahraničních turistů, kteří teď prodejcům chybí,“ vysvětlil Polák.

Zdroj: prague.eu

Z důvodu vládního opatření proti zamezení šíření koronaviru byla od 14. března většina obchodů uzavřena. Prodejny do 2500 metrů čtverečních se mohly otevřít 27. dubna, obchodní centra mohla obnovit provoz 11. května.

Zdroj: tvarchitect.com

Podle předsedy českého výboru Asociace nákupních center Jana Kubíčka se návštěvnost center kontinuálně zlepšuje. Někde dosahuje již 90 procent původní hodnoty, řekl Kubíčka.

Share