„Lidé často říkají, že moje dcera a já jsme spíš jako sestry než matka a dcera“ : Jak to 64letá žena udělala

Matka, která má více než šedesát, říká, že se neustále mýlí se sestrou své dcery, která je polovičním věkem.

64letá modelka a trenérka vztahů Angela Paul z Bradfordu se začala starat o své zdraví ve dvaceti letech poté, co jí byla diagnostikována systémová lupus erythematosus (dlouhodobý stav, který způsobuje zánět kloubů, kůže a dalších orgánů).

Angela se rozhodla postarat se o své zdraví lépe a její životní styl pomohl zastavit její příznaky bez použití léků.

Místo toho meditovala, šla na sport a sledovala zdravou stravu.

.

Bylo jí 30 let, když porodila svou dceru Ariel (nyní jí je 34 let) a věnovala svůj život výchově své dcery a cestování s manželem Alanem (69 let).

Angela, která nyní žije v Kalifornii v USA, pracovala jako modelka od svých 16 let, ale rozhodla se dokončit, když se stala matkou.

Angela se svými šťastnými geny a starostmi o své zdraví nestárla. Jediný produkt, který používá ke zlepšení svého vzhledu, je barvení vlasů.

Říká, že tajemstvím mládí je praktikovat meditaci a držet se dál od masa nebo drůbeže, což už 38 let dělá.

„Ve skutečnosti není žádné velké tajemství stárnutí elegantně ve 64 letech; genetika pomáhá. Ale životní styl je skvělým ukazatelem toho, jak krásně člověk stárne,“ řekla Angela.

„Ve 20 letech jsem se cítilа plný života, s důvěrou a energií, ale pak mi byla diagnostikována lupus, který jsem naštěstí dokázalа vyléčit bez léků. Byl to budíček, abych se výrazně vrátilа z mého vysokého tempa života.“

„Bylo mi 30 let, když jsem porodila své jediné dítě po vyčerpávajícím 36hodinovém porodu a nouzovém císařském řezu. Bylo naprostou radostí být matkou a většina mých let byla věnována výchově a cestování s manželem a dcerou.

Ačkoli to byla v mém životě úžasná kapitola, byla to také doba přechodu, kdy jsem opravdu nevědělа, kdo jsem, kromě toho, že jsem byla žena a matka.

Už jsem nemělа touhu pracovat jako model na plný úvazek, jako jsem to dělalа je to od 16 let, ale snažilа jsem se pochopit, jak definovat a vyjádřit novou verzi sebe sama v této nové kapitole.

Moje matka měla krásnou pokožku a silné vlasy, které jsou zděděné, takže jsem měl dobrou genetiku od samého začátku. Vyrůstalа jsem v Anglii se spoustou deště, neměl jsem tolik slunce, což bylo vlastně požehnání.

Nikdy jsem ve svých dospívajících nebo vysokoškolských letech moc nekouřilа ani nepilа, takže mi to pomohlo a vždy jsem bylа velkým fanouškem dobrého spánku. Spánek je pro mě číslo jedna pro zdraví a krásu.

Kromě toho jsem jako model vědělа všechno o výhodách péče o pleť; vystavení slunci a nejlepší a nejúčinnější kosmetiku, kterou použít.“

.

Angela říká, že se často mýlí se sestrou své dcery, když chodí spolu, a často jí lichotí pozornost mužů „o desítky let mladších“, než je ona.

„Myslím, že bychom se měli starat především o sebe zevnitř, mimo vnější povrch,“ řekla.

„Jím biopotraviny co nejvíce a dávám přednost několika malým jídlům denně, protože to usnadňuje trávení.“

„Jím avokáda denně, piji horkou vodu s čerstvým zázvorem a citronem, první ráno a omezuji se na jednu kávu denně až do poledne.“

„Nepiju hodně alkoholu, ale když piju, dávám přednost malé vodce než vínu, protože je čistší a obsahuje méně cukru.V mnoha ohledech se cítím lépe fyzicky a emočně v šedesáti než čtyřiceti.“

„Tanec jsem vždy miloval, ale asi před pěti lety jsem začal chodit na taneční kurzy Zumby čtyřikrát až pětkrát týdně. Opravdu to miluji a díky tomu se cítím naživu, mladý a sexy.

.

Lidé často říkají, že moje dcera a já jsme spíš jako sestry než matka a dcera. Na Instagramu to muži často přehánějí komplimenty.

Bohužel většina rozsudků pochází od ostatních žen, které jsou smutné a trochu v rozpacích, i když jim na druhé straně rozumím“.

„Lidé reagují na můj věk obvykle s překvapením nebo s jemným / ne tak jemným předpokladem, že jsem musel provést hodně kosmetických operací nebo by měl být anorexický – oba jsou nepravdivé.“

„Pokud se lidé zeptají, snadno sdílím své „volba životního stylu. Ale lidé chtějí konečný výsledek, ale nejsou připraveni dělat veškerou nezbytnou práci.“

.

Angela, která napsala dvě knihy o kráse stárnutí, říká, že je ve skutečnosti proti konceptu kosmetické / plastické chirurgie a za každou cenu se jí úmyslně vyhýbala.

„Osobně jsem proti kosmetické chirurgii z několika důležitých důvodů, z nichž jedním je to, že chci vypadat co nejpřirozenější. Zadruhé se snažím co nejvíce vyhnout jakýmkoli operacím,“ řekla.

Za třetí, marnost pro mě je, že lidé se nebudou ptát, co jsem udělal pro sebe, pokud je operace jasná.

Existuje mnoho přírodních produktů a postupů, které mohou pomoci se stárnutím, například dělám obličejovou jógu každý den, abych utáhl čelist a bradu.

Mám pocit, že povzbuzování žen (zejména mladých žen) k přirozenému stárnutí je součástí poselství, které podporuji a které sleduji.

.

Kromě chirurgického zákroku na císařském řezu jsem jedinou kosmetickou procedurou, kterou jsem dělal, byly zuby, když mi bylo třicet.

Řekl bych, že moje nejlepší rada je začít se starat o sebe co nejdříve, a výhody vám přinesou později v životě. Je to o tom, že jste nejzdravější verzí vás.

“V moderní kultuře a sociálních sítích jsou ženy zaplaveny zprávami o tom, jak by měly vypadat, takže si opravdu myslím, že je důležité přestat srovnávat sebe s kýmkoli, a pro mě je to také neporovnávejte se v mladším věku.“

.

Share