“Maturanti mohou mít velké problémy”: Je možné, že škola začne až v září

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že návrat děti a starších studentů do škol je v nedohlednu. Je to velmi špatná zpráva pro rodiče, které musí pomáhat dětem studovat doma. Také, ministerstvo se snaží vyřešit, co budou dělat s maturanti.

1

Karantén zákonné je do 24.března, ale žáci a studenti se asi do škol nevrátí. “Myslím si, že musíme vyčkat 2-3 měsíce, aby zvítězili tou epidemii, a karanténa možná se ukončí ve květnu, nebo červnu.

Budeme muset s panem ministrem dohodnout, jak k tomu přistoupit, a myslíme si, že škola začne v září”, – řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

2

Nikdo neví, jak mohou vypadat školy po karanténě. Dříve mluvili o tom, že letní prázdniny mohou být zrušené, ale ministr o tom nic neřekl.

Ministr školství Robert Plaga předloží v nejbližších dnech návrh, jak by měli proběhnout letošní maturitní zkoušky. Řekl: “Nějaké řešení, odloučení těch maturitních zkoušek, které je dáno zákonem v případě státních maturit, vím, že pan ministr se chystá brzy předložit”.

Rodiče, už mohou zapsat své děti do prvních tříd. Plaga chce zorganizovat dálkové zápisy tak, aby se k nim nemuseli dostavit ani rodiče.

3

Share