„Zachraň bábu, zachraň děda“: Jiří Mádl svými způsoby bojuje proti koronaviru

Herec a režisér Jiří Mádl před 10 lety vyzýval seniory, aby volili za levici, ve dnešní době epidemii nového typu koronaviru prosí okolí, aby pomáhali seniorům.

1

Marta Issová a A Jiří Mádl v roce 2010 před volbami zveřejnili video klip Přemluv bábu, kde vyzvali mladou generaci, aby jich babičky a dědečci volili za levici.

2

Ve dnešní době herec vyzývá mládež, aby pomohla seniorům, a Jiří vyzval Zachránit bábu a dědka. Natočil k tomuto tématu společně s Michalem Deusem z AdHackers video za jeden den, a řekl o svém projektu další věci:

“My bychom byli rádi, kdybychom vyzvali lidi nejenom k tomu, aby tisklo přímo tyhle plakáty, ale abychom vyzvali celkové ke vzájemně pomoci v rámci čtvrti.

Ať už to bude, že si vzpomeneme, že máme přímo nějakého příbuzného v ulici, nebo že kolem našeho bytu chodí nějaký senior, tak se pokusíme vyhledat, poněvadž víme, kde bydlíme”.

3

Jiří řekl, že projekt” Zachraň bábu, zachraň děda” pracuje, a lidi mu odesílají desítky fotografii, kde pomáhají seniorům v takové těžké době.

Ale jsou v Česku i také, kterých té video naštvalo:”Nejsem cimprlich, ale obavám se, že název našich seniorů je sprostý, pane Madle, úmysl klipu je dobrý, ale tím oslovení jste všechno znehodnotil, nemohl tam napsat třeba Pomoz babičce a dědovi.

Myslím, že obhroublé osloveni se opravdu nehodí”, – napsal pod videem jeden z sledujících.

Share