Medvědice musela požádat o pomoc lidi, aby zachránila své dítě

Co byste udělali, kdybyste jednoho dne objevili obrovského medvěda za zády. Zdálo by se, že to není možné, ale tady je příběh, který opět dokazuje, že mateřská láska je nejvíce silná i u nejsilnějších zvířat.

Mědvěd/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tento příběh se stal v malé ruské vesnici. Muž se opět chystal jít na lov, ale najednou uslyšel podivné zvuky, které přicházely ze dvora. Když se podíval z okna, lovec byl šokovaný: o takové kořisti, přímo ve svém dvoře, nemohl myslet.

Obrovská medvědice stála na zadních nohách a vyděšeně řvala. Muž vzal brokovnici, otevřel okno a zaměřil se na zvíře. Naštěstí lovec věděl, jak se divoká zvířata chovají, jen tak by se medvěd k domu člověka nepřiblížil.

Mědvěd/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Bylo vidět, že medvědice něco potřebuje, ale jak přesně pochopit. Muž zapomněl o strachu, odložil brokovnici a zde se stal skutečný zázrak. Medvědice asi vycítila, že jí muž rozumí, otočila se a pomalu, jako by za sebou zvala, šla do lesa.

Muž sebral odvahu, vyšel z domu a šel za zvířetem. Když se blížil k jezeru, muž si všiml u břehu ve vodě malého medvěda, které se zaplétal do rybářských sítí. Síť pod tlakem proudu pomalu topila a medvěd se snažil z posledních sil dýchat.

Mědvěd/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Muž rychle spěchal zachránit život utopeného medvěda. Vytáhl síť na břeh, rozřezal ji nožem a medvěda osvobodil. Po celou dobu medvědice stála stranou a pozorně sledovala, co se děje, jako by se bála vystrašit spasitelův přístup.

Teprve poté, co se její dítě ocitlo na souši, začala se hýbat. Takový příběh je ve volné přírodě velmi vzácným případem, ale to vše naznačuje neomezenou mateřskou lásku ke svému dítěti.

Mědvídci/ilustrační foto/Zdroj: mail.ru

PSALI JSME: 30LETÝ SLIB: PŘÁTELÉ SE DOHODLI, ŽE SI ROZDĚLÍ VÝHRU V LOTERII A O DESÍTKY LET POZDĚJI JEDEN Z NICH TAK UČINIL

PŘIPOMÍNÁME: JAN ŠIMŠA PROMLUVIL O NEJNÁROČNĚJŠÍ PLASTICKÉ OPERACI: PROČ SE ROZHODL ZMĚNIT OBLIČEJ V ÍRÁNU

Share