Meteorologové předpovídají první sněžení: kdy se v Česku ochladí a jaké počasí bude na konci týdne

Na začátku týdne Češi si mohli užívat vysokých teplot, které se vyšplhaly až na 23 stupně. V dalších dnech ale dojde k ochlazení a teploty výrazně klesnou. Na přelomu týdne na vrcholkách hor může začít sněžit. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Ve středu do Česka bude proudit studený vzduch a na severu se očekávají vydatné deště. Na jihu bude oblačno až zataženo. Vyskytnou se přeháňky a místy také bouřky. Na severu teploty klesnou na 17 stupňů, na jihu bude o pět stupňů tepleji.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Ve čtvrtek bude také hodně srážek a obloha bude zatažená. Na jihu Česká se očekávají trvalé deště. Ráno teploměry naměří 11 až 15 stupňů a během dne se teploty vyšplhají na 20 stupňů.

V pátek již bude pršet méně. Ráno teploty klesnou i na 8 stupňů. Ve dne bude 19 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ještě větší pokles teplot nás čeká o víkendu, kdy ranní teploty budou pod 10 stupni. Odpoledne teploty nepřesáhnou 15 stupňů.

V sobotu meteorologové předpovídají oblačno. Místy se vyskytnou přeháňky a ráno se objeví i mlhy. Teploty ráno 5 až 9 stupňů, během dne 15 stupňů.

Ilustrační foto. Sněžení v ČR/ Zdroj: YouTube

V neděli bude více pršet a ranní teploty nepřesáhnou 8 stupňů. Místy teploty klesnou až na nulu. Na vrcholcích hor to může způsobit smíšené nebo sněhové srážky.

PSALI JSME: RUŠTÍ POSLANCI VYZVALI VLADIMIRA PUTINA K REZIGNACI: SEPSALI PETICI

PŘIPOMÍNÁME: PŘED DESETI LETY ODEŠEL DO HERECKÉHO NEBE RADOSLAV BRZOBOHATÝ: DNES BY OSLAVIL 90. NAROZENINY

Share