Ruští poslanci vyzvali Vladimira Putina k rezignaci: Sepsali petici

Několik desítek poslanců z Moskvy, Petrohradu a Kolpina vyzvalo prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, aby rezignoval. Napsali mu otevřený dopis. Informuje o tom web TN.cz.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Před několika dny se v Rusku konaly regionální a komunální volby. Vyhrálo mnoho poslanců, kteří podporují prezidenta. Poté se objevily spekulace o možné manipulaci. Píše o tom server The Moscow Times.

Po volbách někteří komunální poslanci napsali otevřený dopis ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi. Chtějí, aby prezident rezignoval, protože jeho kroky podle nich poškozují budoucnost ruského státu a ruských občanů.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Tuto petici zveřejnila na svém Twitteru petrohradská poslankyně Ksenia Torstremová. Napsala také, že se mohou připojit i další komunální poslanci.

Podle serveru CNN rezignaci ruského prezidenta požaduje i Rada moskevského městského okresu Lomonosovskij. Rada vysvětlila, že vyzvala prezidenta k rezignaci, protože jeho model vlády a jeho názory jsou „beznadějně zastaralé“ a to neumožňuje rozvoj ruské společnosti.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Podobné kroky jsou nyní v Rusku nebezpečné. Přesto někteří lidé s politikou Kremlu nesouhlasí a chtějí o tom veřejně mluvit.

PSALI JSME: „JE JEDINÉ ŘEŠENÍ, JAK MŮŽEME TUTO KRIZI PŘEŽÍT“: JIŘÍ POSPÍŠIL PODĚKOVAL VLÁDĚ A PROZRADIL, CO POVAŽUJE ZA SPRÁVNÝ KROK

PŘIPOMÍNÁME: „MYSLÍM, ŽE MĚL DOST ČASU NA TO, ABY POCHOPIL, KDO JE PUTIN“: ZELENSKYJ VYZVAL TRUMPA, ABY SE NA UDÁLOSTI NA UKRAJINĚ PODÍVAL BEZ RŮŽOVÝCH BRÝLÍ

Share